איך לדעת לבחור כסאות למעבדות

סביבת המעבדה היא ייחודית, הדורשת ציוד מיוחד שחייב לעמוד בתקנים מחמירים לבטיחות, עמידות וארגונומיה. בין אלה, כיסאות הם מרכיב שמתעלמים ממנו לעתים קרובות אך חיוני לצורך תפעול מכשור למעבדות כראוי. הכיסא הנכון יכול להשפיע באופן משמעותי על הפרודוקטיביות והרווחה של אנשי המקצוע העובדים במעבדה. אם כך, יש חשיבות גבוהה לבחירת הכיסאות הנכונים, ומיד גם תגלו כיצד לעשות זאת.

לפני הכל, הבינו את דרישות המעבדה שלכם

סביבת עבודה במעבדה לא דומה לשום סביבת עבודה אחרת שאתם מכירים, ולכן, חשוב לפני הכל להבין את הדרישות של המעבדה, כאשר אלו הם בעיקר:

  • ארגונומיה

עבודת מעבדה כוללת לעתים קרובות שעות ארוכות של ישיבה. לכן, כיסאות מעוצבים בצורה ארגונומית חיוניים לשמירה על יציבה טובה והפחתת העומס הפיזי.

  • חומרי הגלם

בהתחשב באופי עבודת המעבדה, חומר הכיסא צריך להיות עמיד בפני כימיקלים, קל לניקוי, ולא צריך לצבור חשמל סטטי. לאלמנטים אלו יש השפעה משמעותית על איכות ואפקטיביות העבודה במעבדה. 

  • התאמה מלאה

מכשור למעבדות מצריך עבודה מדויקת. כסאות עם גובה מתכוונן, משענת גב ומשענות יד מציעים את הגמישות הדרושה למשימות הרגישות ביותר, והעדפות משתמש שונות.

  • עמידה בתקנים

חשוב לוודא שהכיסאות אכן עומדים בכל תקני התעשייה ובתקני הבטיחות הרלוונטיים. יש לכך משמעות קריטית לבטיחות ולבריאות העובדים במעבדה, ולתהליכי המעבדה עצמם גם כמובן.

איך מנהלים את העלות לרכישת הכיסאות הייעודיים למעבדה?

למרות שזה עשוי להיות מפתה לקצץ בתקציב, זכרו שכיסא איכותי הוא השקעה בנוחות ובפרודוקטיביות לטווח הארוך. עם זאת, כסאות מעבדה מגיעים בטווחי מחירים שונים, ואפשר למצוא איזון טוב בין עלות ואיכות. חשוב להתייעץ בסיטואציה הזאת עם אנשי המקצוע, לדאוג לקבל את כל המידע והאינדיקציה לגבי הריהוט שאתם רוכשים ולמעשה להבין שאתם רוכשים מוצר שהולך ללוות אתכם לשנים ארוכות וטובות. 

אילו סוגי כסאות למעבדות קיימים?

כמו לכל רהיט ומוצר, ישנם כמה סוגים המתאימים לכמה וכמה סגנונות עבודה:

  • כסאות עבודה רגילים

אידיאליים לעבודת מעבדה למטרות כלליות. בדרך כלל הם מגיעים עם תכונות כוונון בסיסיות.

  • כסאות ארגונומיים

תוכננו במיוחד לתמיכה ביציבה וניתנים להתאמה גבוהה.

  • שרפרפים

מתאימים למשימות הדורשות הרבה מעברי עמידה וישיבה.

חשוב שתבחרו ספקים המתמחים בריהוט מעבדה, מכיוון שאלו נוטים יותר להבין את הדרישות הספציפיות. בדקו האם יש ביקורות של לקוחות, ואם אפשר, בקרו אצל הספק כדי לבדוק את הכיסאות בעצמכם. רכישת כסאות למעבדה היא משימה מאתגרת ומצריכה מכם הבנה עמוקה יותר של התהליך, הרבה מעבר לאסתטיקה ועיצוב בלבד. עליכם להבין את הדרישות הייחודיות של סביבת המעבדה החל משיקולים ארגונומיים ועד לחומרים שיכולים לעמוד בפני שחיקה יומיומית. על ידי שמירה על גורמים אלו, תקבלו החלטה מושכלת שתועיל הן למשתמשים והן לארגון. בחירת הכיסא הנכון יכולה להשתלם בהגברת הפרודוקטיביות והפחתת בעיות הקשורות לבריאות בטווח הארוך. 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים סטודיו לצילום הריון
צילומי הריון הם כבר מזמן אחד הטרנדים החמים ביותר שיש והם חוצים מגזרים ועדות. הריון היא חוויה מרגשת...
קרא עוד »
פבר 25, 2018
איך תתלבשי יפה והולם בגיל 40?
אם חגגת לא מכבר את יום הולדתך הארבעים (מזל טוב, אגב J ), או שאת מתקרבת אליו בצעדי ענק, סביר להניח, שכאשר...
קרא עוד »
אפר 10, 2016
כמה זמן מחזיק מיקרובליידינג?
מיקרובליידינג היא טכניקה המשתמשת בכמות קטנה מאוד של אור מלאכותי כדי לגרום לגבות להיראות עבות יותר....
קרא עוד »
פבר 15, 2023