קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים – מול מי הן פועלות? 

קבוצות מיומנויות חברתיות הן חלק מגישה מקיפה לעזור לילדים שיש להם קשיים חברתיים, לימודיים או רגשיים. מטרת הקבוצות הללו היא לעזור לילדים לפתח מיומנויות חברתיות ותקשורתיות על מנת להצליח יותר בבית הספר ובחיים. הקבוצות גם מעניקות להורים כלים לעזרה לילדם בבית.

קבוצות אלו (ראו בלינק https://www.galsuccess.com/skills) יכולות להיות לילדים עם אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות חרדה או מוגבלויות אחרות המקשות עליהם באינטראקציה עם אחרים. על מנת לבנות בסיס חזק לכישורים חברתיים, ארגונים יצרו קבוצות כישורים חברתיים. קבוצות אלו נועדו ללמד ילדים על החשיבות של פיתוח מיומנויות חברתיות ועל ההשפעה שיש לה על חייהם.

קבוצות מיומנויות חברתיות מורכבות בדרך כלל מקבוצה של עמיתים שעובדים יחד כדי לעזור זה לזה עם בעיות חברתיות. ניתן למצוא קבוצות אלו בבתי ספר, כנסיות ובמרכזים קהילתיים. המיקוד של קבוצות אלו הוא ללמד ילדים כיצד לשפר את היחסים הבין-אישיים שלהם עם אחרים וכיצד הם יכולים להשתמש ביחסים אלו כדי להשיג את מטרותיהם.

מה עושות הקבוצות מי מפעיל ועם מי הן פועלות? 

קבוצות מיומנויות חברתיות של גלגל הצלחה עובדות עם ילדים כדי לעזור להם לפתח מיומנויות חברתיות ורגשיות. הם גם עוזרים לילדים עם מוגבלויות התפתחותיות אחרות, כמו אוטיזם.

הקבוצות נלמדות בדרך כלל על ידי הורים או מורים שקיבלו הכשרה בהוראת המיומנות. חלק מהקבוצות הללו כוללות ריקוד, בישול, אמנות ומוזיקה.

כישורים חברתיים הם לא רק להיות נחמד לאנשים. הם כוללים גם כיצד אנו מתקשרים עם אחרים, כיצד אנו מבטאים את רגשותינו וכיצד אנו מתקשרים עם אחרים על בסיס יומיומי.

קבוצות מיומנויות חברתיות לילדים מספקות הזדמנויות לילדים ללמוד כיצד להתרועע בסביבה בטוחה שבה הם יכולים ללמוד על רגשותיהם ולתקשר ביעילות עם בני גילם.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אטרקציות למבוגרים – לא מה שאתם חושבים
אם עד עכשיו יצא לכם לחשוב כי אטרקציות למבוגרים והזמנה של נערות ליווי זה משהו שלא ניתן לעשות...
קרא עוד »
פבר 23, 2020
ציוד למסעדות
מסעדות זקוקות להרבה אספקה למטבחים שלהן. הם צריכים לקנות אוכל, כלים, כלים ושאר ציוד מטבח. ציוד למסעדות...
קרא עוד »
מאי 03, 2023
איך לבחור בין הרבה מקומות שמתאימים לחתונה בטבע?
בשנים האחרונות בוודאי יצא לכם להיות בלא מעט חתונות שמתקיימות בטבע ואתם חושבים לעשות גם חתונה באזור...
קרא עוד »
יונ 01, 2017