קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים – מול מי הן פועלות? 

קבוצות מיומנויות חברתיות הן חלק מגישה מקיפה לעזור לילדים שיש להם קשיים חברתיים, לימודיים או רגשיים. מטרת הקבוצות הללו היא לעזור לילדים לפתח מיומנויות חברתיות ותקשורתיות על מנת להצליח יותר בבית הספר ובחיים. הקבוצות גם מעניקות להורים כלים לעזרה לילדם בבית.

קבוצות אלו (ראו בלינק https://www.galsuccess.com/skills) יכולות להיות לילדים עם אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות חרדה או מוגבלויות אחרות המקשות עליהם באינטראקציה עם אחרים. על מנת לבנות בסיס חזק לכישורים חברתיים, ארגונים יצרו קבוצות כישורים חברתיים. קבוצות אלו נועדו ללמד ילדים על החשיבות של פיתוח מיומנויות חברתיות ועל ההשפעה שיש לה על חייהם.

קבוצות מיומנויות חברתיות מורכבות בדרך כלל מקבוצה של עמיתים שעובדים יחד כדי לעזור זה לזה עם בעיות חברתיות. ניתן למצוא קבוצות אלו בבתי ספר, כנסיות ובמרכזים קהילתיים. המיקוד של קבוצות אלו הוא ללמד ילדים כיצד לשפר את היחסים הבין-אישיים שלהם עם אחרים וכיצד הם יכולים להשתמש ביחסים אלו כדי להשיג את מטרותיהם.

מה עושות הקבוצות מי מפעיל ועם מי הן פועלות? 

קבוצות מיומנויות חברתיות של גלגל הצלחה עובדות עם ילדים כדי לעזור להם לפתח מיומנויות חברתיות ורגשיות. הם גם עוזרים לילדים עם מוגבלויות התפתחותיות אחרות, כמו אוטיזם.

הקבוצות נלמדות בדרך כלל על ידי הורים או מורים שקיבלו הכשרה בהוראת המיומנות. חלק מהקבוצות הללו כוללות ריקוד, בישול, אמנות ומוזיקה.

כישורים חברתיים הם לא רק להיות נחמד לאנשים. הם כוללים גם כיצד אנו מתקשרים עם אחרים, כיצד אנו מבטאים את רגשותינו וכיצד אנו מתקשרים עם אחרים על בסיס יומיומי.

קבוצות מיומנויות חברתיות לילדים מספקות הזדמנויות לילדים ללמוד כיצד להתרועע בסביבה בטוחה שבה הם יכולים ללמוד על רגשותיהם ולתקשר ביעילות עם בני גילם.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבחים מודרניים
המטבחים המודרניים כיום מתאפיינים בחלל גדול ונוח, משטחי עבודה רחבים, אי במרכז המטבח המשמש כשמטח עבודה...
קרא עוד »
ינו 24, 2018
החשיבות העצומה של תקשורת בין אישית
אחד הדברים החשובים ביותר בחייו של כל אדם כרוך ביכולת התקשורת הבין אישית שלו. תקשורת בין אישית היא דבר...
קרא עוד »
אפר 21, 2020
מהי מדיטציה
מדיטציה היא למעשה התייחסות למצב התודעה. קיימות טכניקות שונות של מדיטציה כאשר אלו התפתחו בתרבויות...
קרא עוד »
ינו 20, 2019