תאונת עבודה לעצמאי – עצמאי? עברת תאונת עבודה? – דע את זכויותיך

החיים של העצמאי לא תמיד קלים יותר, דווקא כאשר מדובר על תאונות עבודה ועל הצורך להתמודד מול הביטוח הלאומי הוא ניצב מול אתגר קשה יותר. זאת מהסיבה הפשוטה – שלא פעם קשה להוכיח כי הפגיעה התרחשה בגין תאונת עבודה. במקרים רבים העצמאי עובד בגפו, פעמים העבודה מתבצעת בבית ואין עדים לתאונה שהתרחשה במהלך יום העבודה. הדבר עלול להיות בעוכריו של עובד עצמאי שנפגע בתאונת עבודה ומעוניין לממש את הזכויות שלו בגין הפגיעה.

מהן הזכויות של עובד עצמאי בגין תאונת עבודה?

במידה ועצמאי חווה תאונת עבודה, במידה והתאונה פגעה בכושר העבודה שלו והוא אינו מסוגל להמשיך לעבוד באותו אופן כפי שהיה רגיל לעבוד עד לתאונה, עליו לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת להגיש תביעה ולממש את הזכויות שלו. כאמור, לא תמיד מדובר על תהליך קל ופשוט, ולא כל עצמאי אכן מצליח להוכיח כי הוא נפגע בגין תאונת עבודה עצמאי . באופן כללי חשוב מאוד לדעת כי תיעוד רציף הוא כלי רב חשיבות שחייבים לרתום אותו לעזרתנו. מה שאומר שהעצמאי שאמנם עובד במקרים רבים לבדו או שהוא עובד מהבית, יהיה חייב לתעד כל דבר במהלך תאונת עבודה. יש יכלול מסמכים רפואיים, צילום האירוע וכן הלאה. המטרה הינה להציג הוכחות רשמיות וברורות לתאונה שהתרחשה.

חברה מקצועית לליווי ולמיצוי זכויות

במקרים רבים לא יוכל האדם עצמו לממש את הזכויות שלו באופן עצמי. הוא יהיה זקוק לקבל ליווי מקצועי על ידי חברה מנוסה בענף מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח הלאומי. זאת כדי להוביל את ההליך באופן יעיל למיצוי מקסימלי של הזכויות של המבוטח. זו הדרך להגדיל את הסיכויים ולקבל את מלוא הזכויות.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הערכת תכשיטים – עולם שלם של חיים אחרים
תכשיטים עתיקים הם עולם מרתק ומיוחד. תכשיטים עתיקים הם מוצר שמושך לא מעט תשומת לב. ההגדרה הפורמלית של...
קרא עוד »
ספט 30, 2021
זר לשיער לימי הולדת לילדות בהתאמה אישית מבית קיוטי פאי
אין כמעט ילדה שלא אוהבת להניח על ראשה זר פרחים ססגוני, עדין וצבעוני בשלל אירועים המתפרסים לאורך השנה....
קרא עוד »
אוק 08, 2015
רחשי לב – מודע נכון למשפחות להיעזר בשירותי העמותה
אחד הרגעים הכי קשים שיכולים להיות לכל הורה הוא לקבל את הבשורה שהילד או הילדה שלהם חולים במחלה ועליהם...
קרא עוד »
מאי 03, 2023