מה זה פדיקור רפואי

פדיקור רפואי נועד לשמור על בריאות ציפורני כפות הרגליים ולמנוע מצבים רפואיים מסובכים. פדיקור זה עוסק בכמה נושאים כגון: עור קשה, יבלות בכף הרגל, אקזמות, פטריות, פטריות בציפורניים, ציפורניים חודרניות ועוד. בדרך כלל הפדיקוריסטית אשר עוסקת בפדיקור רפואי תהיה מוסכמת ותבין נושאים מסוג זה הדורשים טיפול. מצבים מיוחדים אשר נגרמים עקב מחלת הסוכרת ומתבטאים ברגל סוכרתית יופנו פעמים רבות אף הם לפדיקור רפואי. גם ספורטאים אשר זקוקים לכפות רגליים בריאות לאחר פעילות אינטנסיבית שנעשית בנעליים סגורות יופנו לפדיקור זה.

על מה חשוב להקפיד בפדיקור רפואי?

כמו כל הליך רפואי אחר, יש להקפיד בפדיקור רפואי על עיקור וסטריליות של כל המכשירים השונים המשמשים לצורך טיפול לרבות הסכינים, הגיגיות ועוד. העברת מכשירים ממטופל למטופל מבלי שמנקים אותם ואי שמירה על סטריליזציה עלולים להעביר זיהומים. כמו כן, חדר הטיפולים חייב להיות סטרילי ונקי והעובדים חייבים לעבוד עם כפפות. העובדים במקום ישתמשו בסבון אנטיפסטי ויחטאו כל אביזר אשר עלול להעביר זיהום כזה או אחר. השימוש בחומרים איכותיים צריך גם הוא להוות גורם לבחירה בקליניקה כזאת או אחרת. בשיחה מקדימה טרם הטיפול יש להתרשם מרמת הידע של איש המקצוע, הכלים שאיתם הוא בוחר לעבוד ועוד. 

תהליך הטיפול בפדיקור רפואי

בתחילת הטיפול המטופל יטבול את הרגליים שלו בגיגית מים בעוד שהמטפל יוריד את העור הקשה אשר הצטבר בכפות הרגליים. כמו כן, הוא ינקה, יקצץ וישייף את ציפורני הרגליים. במידה וישנה בעיה עמוקה יותר הוא גם יוריד שכבות נוספות של העור וזאת בהתאם לשיקול דעתו. כמו כן, הפדיקור הרפואי יכול לעסוק בנושאים המחייבים התייחסות רצינית כגון: ציפורן חודרנית, יבלות בכפות הרגליים ועוד.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות של מערכות לטיהור מים
בעשור האחרון ניתן לראות שיותר ויותר אנשים מחליטים לרכוש מדי שנה מערכות לטיהור מים....
קרא עוד »
דצמ 19, 2015
איך לחגוג את האירוע הכי נוצץ ואלגנטי בלי לשבור את כל החסכונות?
תאריך מבוקש עולה יותר כסף – והוא לא באמת יותר שווה יום חמישי בערב, תאריך עגול שחוזר על עצמו ביום,...
קרא עוד »
מרץ 02, 2020
מעילים לספרי תורה – במגוון עיצובים לבחירה
מעילים, הם חלק בלתי נפרד מהשמירה וההגנה על ספרי תורה. לא רק שהם מספקים הגנה פיזית מפני אבק, לכלוך...
קרא עוד »
יול 03, 2023