תקשורת בין אישית – איך עובדים עליה?

תקשורת בין אישית
תקשורת בין אישית

כל עוד אנו חיים בין אנשים, פוגשים, מדברים, משוחחים ונפגשים – חשוב לנו לנהל תקשורת בין אישית יעילה. הכוונה לכך שנצליח ליהנות עם הסובבים אותנו, לומר את מה שעל ליבנו באופן בהיר ונעים, לתת וגם לקבל באופן מאוזן ונכון. לשם כך אנו זקוקים ללמד את עצמנו לנהל תקשורת בין אישית נאותה. הכוונה לכך שתהיה לנו שלווה וביטחון כאשר אנו בין אנשים, ונדע כיצד להביע את עצמנו, לעמוד על שלנו, ויחד עם זאת לראות את הזולת ואת האינטרסים שלו.

לעבוד על תקשורת בין אישית

פעם חשבנו שתקשורת בין אישית הוא ערך שאם נולדנו אתו – מה טוב. ואם לא, אין הרבה מה לעשות. אבל כיום כולנו לומדים להכיר טכניקות עבודה ושיטות מקדמות שעשויות לקדם אותנו גם ממקומות שאולי שקלנו להשלים איתם. כן, גם אם אין לנו תקשורת בין אישית אופטימאלית, גם אם לא הצלחנו עד היום להסביר את עצמנו כראוי או לעמוד על שלנו באסרטיביות – נוכל לעבוד על הנושא הזה. איך עושים את זה? תקשורת בין אישית היא ערך שניתן להתאמן עליו ולרכוש את היכולת לעשות את זה היטב.

לסמן מטרות ולעמול להשיג אותן

אחרי שהגענו להבנה שנוכל לעבוד על התקשורת הבין אישית ונוכל לסגל אותה לעצמנו, עלינו למצוא את הדרך האישית שנכונה לנו לפתח כישורי תקשורת בין אישיים. תמיד הדרך הזו תהיה מורכבת מניסיונות, מלמידה תיאורטית לצד התנסויות בשטח. לרוב תהליכים ממוקדי מטרה יהיו מלווים באנשי מקצוע מומחים שיודעים לשלב שיטות עבודה כמו אימון אישי לשם צבירת הצלחות ורכישת יכולות או מיומנויות חדשות שלא היו לנו עד כה. כך אפשר בהחלט לעבוד גם על תקשורת בין אישית ולהצליח!

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עדן ברכות – הכתובת לכל מתנה
מתנות טובות הנן כאלה שמסוגלות לרגש אדם קרוב ולהיחרט בזיכרונו במשך שנים. לא צריך להשקיע הון כדי שהמתנה...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020
הרצאות לארגונים בזום – למה זה כדאי?
העולם הפנימי שלנו צריך כל הזמן פיתוח, כמו גם שהמוח שלנו הוא שריר אלסטי שצריך לעבוד עליו. גם העובדים...
קרא עוד »
אוק 10, 2021
מסעדה חלבית בירושלים – אתם חייבים לאכול באחת כזו!
לא פעם ולא פעמיים אנשים נוטים שלא להיות בטוחים כיצד להעביר את הזמן הפנוי שלהם. זו תחושה שיכולה להיות...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017