איך לדבר מול קהל?

כל אחד מאיתנו נקלע כמה פעמים בחייו בסיטואציות בהם הוא צריך לדבר מול קהל. במקום העבודה, בערבי חברה שונים וכדומה. אחד הפחדים שאנשים רבים חווים אותם הוא פחד לדבר מול קהל והוא בהחלט מוגדר כאחד הפחדים הנפוצים ביותר.

הפכת למנהל ומעתה עליך לשבת בישיבות צוות ולנהל אותם ביד רמה ובביטחון, או שעליך להגיש את עבודתך בכיתה, להציג פרזנטציה בלימודים הגבוהים או אפילו אם הלכת מרצונך לעבודת הוראה ועליך למסור שיעורים לתלמידים בביטחון וגם להשליט משמעת.

אנשים רבים אכן מפחדים מכך וכשאין להם ברירה הם עושים את המוטל עליהם בחרדה ומחכים לרגע שזה ייגמר. אך אם אתם רוצים ללמוד איך לדבר מול קהל, אתם במקום הנכון. בשורות הבאות ניתן לכם מספר טיפים שיעזרו לכם להבין איך לדבר מול קהל בביטחון וביציבות.

התכוננו לכל תרחיש

במידה וההרצאה נמסרת באמצעות מערכת הגברה, כדאי לכם להכין מיקרופון רזרבי לכל מקרה, במידה ואין מיקרופון נוסף, כדאי לכם להכין את עצמכם למקרה של הפסקת חשמל או ניתוק של המיקרופון. כך לא תופתעו ותיבהלו.

עמידה בטוחה

עמידה לא בטוחה על הבמה משדרת לקהל מצוקה והיא גם מפריעה לכם לביטחון. על מנת למנוע תנועות עצבניות, היעמדו ביציבות כשכפות הרגליים יציבות אחת מול השנייה על מדרך הרגל. במידה ואתם מרגישים לא בנוח בעמידה זו, תנועו באיטיות בתנועות רצוניות ונשלטות בלבד.

מתח וחרדה

אם אתם שרויים במתח, כדאי לכם לעשות תרגילים העוזרים להורדת הלחץ, כמו נשימות וכדומה. ישנם מרצים אפילו בכירים מאוד שבכדי להוציא את העצבים והמתח, הם מחזיקים משחק כלשהו ביד, כמו ספינר וכדומה, שרבוטים וקשקושים על הדף שלפניכם וכיוצא בזה כיד הדמיון הפורה שלכם. מידע נוסף באתר https://www.sharongidron.co.il/

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוכד נחשים ברחובות
ישנם מצבים מסוימים שבהם תוכלו לעשות זאת בעצמכם ולהדביר מזיקים כמו חרקים, נמלים וג'וקים שבדרך כלל אינם...
קרא עוד »
אוג 15, 2022
חטיפי חלבון כשרים 
בעידן בו הרשתות החברתיות מפרסמות מוצרים כאלה ואחרים במחירים שונים, עולה הצורך להשיג את המוצר במחיר...
קרא עוד »
מאי 28, 2022
ביטוח רכב מה חשוב לדעת
אתם קונים מכונית חדשה? זו הפעם הראשונה בחייכם שבה אתם רוצים לרכוש רכב ואתם מתרגשים? אם כך, כדאי שתיקחו...
קרא עוד »
פבר 18, 2021