מה ההבדל בין אזור שנגן לאיחוד האירופי?

מה ההבדל בין אזור שנגן לאיחוד האירופי?

מרבית הישראלים, תופסים את יבשת אירופה כיחידה אחת. הרי אנחנו חיים בתקופה שבה יש מדינות אך מעליהן יש את הגוף שנקרא האיחוד האירופי, אליהן הן משתייכות וכך מרביתנו תופסים אותן ואת היבשת בכלל. 

מלבד מדינות בודדות שאינן שייכות לאיחוד או היו שייכות ויצאו ממנו, כמו למשל בריטניה, אזי שרוב מדינות אירופה, במערב ובמזרח, שייכות לאיחוד ומחויבות לחוקים שלו. אך לצד האיחוד האירופי יש גם את אמנת שנגן. בתקופה זו, אנחנו צריכים להכיר את המשמעות של אמנה זו, מאחר והיא יכולה להשפיע על חיינו, בכל מה שקשור לנושא של כניסות ויציאות ליבשת. 

אמנת שנגן, נוצרה בשנת 1985 והיא באה להסדיר את המעברים בין מדינות אירופה השונות. בתחילה האמנה כללה חמישה מדינות, עם הזמן היא התרחבה וכך נוצרה אפשרות לתושבי היבשת לעבור ממדינה למדינה בצורה חופשית, מבלי שהם היו צריכים ויזות או אישורים מיוחדים. זה למעשה הוביל, בהמשך להקמת האיחוד האירופי כפי שאנחנו מכירים אותו היום. 

למה זה חשוב עבורנו?

הסיבה היא מאוד פשוטה, בעתיד הקרוב, ככל הנראה בשנת 2023, אנחנו נצטרך להוציא ויזה לאירופה אם נרצה לבקר באירופה, ביעד מסוים או לעבור מיעד ליעד. זה דבר שעד כה לא היינו צריכים, אך כעת המדינות החברות באמנת שנגן החליטו לעשות זאת בשביל שיוכלו לפקח בצורה הרבה יותר טובה על התהליכים שמתרחשים ביבשת, כניסה ויציאה של תיירים וגורמים אחרים. 

צריך לומר, נכון שכל מדינות האיחוד חברות באמנה, אך יחד עם זאת, לא מדובר באותו גורם. אמנת שנגן כוללת 30 מדינות, לעומת זאת באיחוד חברות 27 מדינות. האיחוד הוא גוף כלכלי במובנים רבים, והאמנה היא כלי לפתח צד זה. 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדיכוטומיה של ניהול דיור משותף: מדריך לבחירה עצמית
ניהול ועד בית ודיור משותף אינו מפעל חד-פעמי שמתאים לכולם. העשייה הניואנסית הזו משלבת אלמנטים של השקעה...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
מלון בקוסומוי – לחופשה מושלמת
שוכנת בלב נוף שליו וציורי, העיירה קוסומוי עומדת כפנינה נסתרת למטיילים המחפשים מפלט אידילי מהמולת...
קרא עוד »
אוג 17, 2023
צמיד טניס, תכשיט קלאסי ואלגנטי לכל אירוע
כשזה מגיע לתכשיטים משובחים, מעט עולים על המהות של אלגנטיות ותחכום כמו צמיד הטניס. עיטור פרק כף היד...
קרא עוד »
יונ 11, 2023