מה נחשב תקשורת בין אישית נכונה

תקשורת בין אישית נכונה

מיומנויות רכות כמו תקשורת בין אישית נכונה נחשבות בשנים האחרונות למיומנויות שאותן מחפשים בעיקר בחברות גדולות ורציניות. כבר לא מספיק להיות כישרוני בתחום העיסוק שלכם או מקצועי ובעל ידע וניסיון. אם אין לכם יכולת לתקשר ולשמור על אווירה טובה ונעימה בעבודה ולשתף פעולה למען טובת הקבוצה לא יעזרו לכם שום תעודות הצטיינות. במקרים מסוימים תיחסם הדרך בפניכם ותידרשו לשפר את המיומנויות האלה בהקדם כדי למצוא עבודה. תקשורת בין אישית היא כל תקשורת שמניעה לפעולה, שמוסרת מידע ומקבלת מידע, שמביעה אמפתיה וחמלה, שמצליחה להזדהות עם אחרים ושיודעת להתבטא בצורה נאותה מבלי להביע תסכול וכעסים שאינם מועילים לקידום הנושא. 

> למדו איך לעזור לתלמיד ביישן

טיפול בקשיי תקשורת בין אישית

החברה שלנו היא חברה תוקפנית וכוחנית במקרים רבים והנטייה כיום היא לעודד אנשים לטפל בנטייה הזאת אצלם כדי שאפשר יהיה לא רק למצוא עבודה אלא גם זוגיות, להקים משפחה, לשמור על קשר עם חברים, לדבר ולבלות, לנסוע לטיולים ולמצוא חברה בכל גיל. אם אינכם מצליחים להתמודד עם זה סביר להניח שיש לכם בעיית תקשורת בין אישית שאפשר לפתור היום בשיטות שונות אחת השיטות היא טיפול פרטני במקרה של חוסר ביטחון קיצוני שדורש בירור לעומק. שיטה אחרת היא קבוצות לתקשורת בין אישית.

מה עושים בקבוצות אלה?

מסגרת מגוננת ותומכת כמו קבוצות תקשורת בין אישית מבטיחה לכם אינטראקציה מודרכת שתיתן לכם כלים להתנהלות שונה. בקבוצה כזאת תוכלו לתרגל את התקשורת ולקבל משוב מידי מה אתם עושים לא נכון ואיך אתם מובנים מהצד השני. כשאתם מקבלים את המשוב הבונה בצורה סבלנית ומוסברת אתם יכולים להבין טוב יותר היכן טעיתם ומה חסר לכם כדי לפתח את הכישורים האלה לפעם הבאה שבה תוכלו לבטא את עצמכם, והפעם טוב יותר.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רוצה להיות סקיפר? פשוט תוציא רישיון
רישיון סקיפר יאפשר לכם להשיט יאכטה ולצאת למסעות משלכם מישראל לקפריסין, יוון ויעדים אחרים בעולם. כך...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022
מדריך חתנים בירושלים
אם אתם גרים בעיר ירושלים ואתם עומדים לפני חתונה, חשוב מאוד שתדעו שיש לכם אפשרות להיעזר בשירותיו של...
קרא עוד »
נוב 01, 2022
סוקולנטים – המתנה הושלמת למשרד שלכם
סוקולנטים הם מתנה נהדרת למשרד שלך. סוקולנטים יעילים ביותר במאבק נגד מחלת משרד. הם גם גורמים לך להרגיש...
קרא עוד »
דצמ 26, 2022