מי זכאי להחזר מס

מי זכאי להחזר מס

כל השנה אנחנו משלמים מס הכנסה על פי גובה המשכורת שלנו ועל פי מדרגת השכר בה אנחנו נמצאים. לא משנה אם אנחנו שכירים או עצמאיים, הרי שעלינו לשלם מס הכנסה בגובה מסוים כחוק. 

אך ישנם לא מעט מקרים בהם מגיעים לנו החזרים ממס הכנסה (קראו בהרחבה באתר https://www.money-back.co.il. מדובר על כסף ששילמנו ולא היינו אמורים לשלם, לכן מס הכנסה צריכים להחזיר לנו אותו. חשוב להבהיר, לא מדובר פה במענק, הלוואה, או "טובה" שרשויות המס עושות לנו. מדובר בכסף שלנו, שלא היינו אמורים לשלם אותו, ולכן אנחנו זכאים לקבל אותו בחזרה. 

ישנם מצבם שונים בהם מגיעים לנו החזרי מס לעצמאיים / לשכירים. זה נכון לגבי שכירים וכן לגבי עצמאיים. זה נכון לגבי הורים, רווקים ורווקות, מבוגרים וצעירים. כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, ישנן סיבות שונות בזכותן אנחנו זכאים להחזרי מס. על מנת לוודא אם אנחנו באמת נמצאים בקבוצת הזכאים, הרי שעלינו לפנות אל גורם מקצועי שיבחן זאת עבורנו וינחה אותנו כיצד לנהוג בעניין. 

מדוע אנחנו זכאים להחזרי מס?

המשמעות של החזר מס כאמור, זה סכום כסף ששילמנו ולא היינו אמורים לשלם למס הכנסה. ישנם מקרים שונים בהם זה קורה. למשל, אם אנחנו זכאים לנקודות זיכוי שונות במס הכנסה, בין אם זה במקרה של סטטוס משפחתי, מקום מגורים, מצב רפואי, לימודים ועוד. במקרים רבים, נקודות הזיכוי לא מחושבות בתשלום המס במקור או שהמצב שלנו השתנה תוך כדי שנת המס ואז מחשבים את הזיכוי בסוף השנה. 

אופציה אחרת היא, אם אנחנו עצמאים ושילמנו מקדמות גבוהות יותר ממה שהיינו צריכים, יותר ממה שאנחנו מרוויחים בפועל. כשמגישים את הדוח השנתי, בוחנים הכנסות מול תשלומי מס, ואז מחליטים האם מגיע לנו החזר.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת ציוד לאירועים – מה אנחנו יכולים לשכור
כשאנחנו מחליטים לערוך אירוע בבית, בעסק או אפילו במקומות פתוח, ציבורי, כמו למשל פארק, חוף ים, גינה...
קרא עוד »
ינו 12, 2020
ניווט בעולם סיכומי הספרים: מי מרוויח ומי אולי לא
בתחום רכישת הידע, סיכומי ספרים הופיעו ככלי רב עוצמה, המאפשר לאנשים להבין את רעיונות הליבה של ספר מבלי...
קרא עוד »
ספט 14, 2023
בריכת שחיה ביתית – לא צריך להגיע לבריכה העירונית
אתם לא צריכים להרחיק מהבית בכל פעם שאתם רוצים לשחות בבריכה. אם אתם רוצים ליצור הרגל בריא ולשחות מידי...
קרא עוד »
יונ 22, 2021