איך להוציא דרכון פורטוגזי?

דרכון פורטוגזי
דרכון פורטוגזי

יש כאלה שבוחרים להוציא דרכון אירופאי פשוט כי הם רוצים לטייל בחופשיות בין מדינות האירופי ולהיכנס בקלות לארצות הברית, אחרים בוחנים אפשרויות של מגורים ועבודה באחת ממדינות אירופה ויש מי שלוטש עיניים אל עבר לימודים באחד המוסדות האקדמיים המובילים ביבשת. כך או כך, ברור כי מדובר בצעד נהדר שיכול לסייע גם אם לבסוף לא מחליטים להיעזר בדרכון באופן מיידי. בשנים האחרונות ממשלת פורטוגל הקלה באופן משמעותי את הקריטריונים להוצאת דרכון פורטוגזי בעבור ישראלים ולכן ניתן לראות נהירה של רבים שמבקשים להוציא את הדרכון באופן מיידי. אם גם אתם רוצים להוציא את הדרכון המיוחל, כך תוכלו לעשות זאת.

בדקו אם שם המשפחה שלכם ברשימה

עוד לפני שתתחילו בתהליך המורכב חשוב לבדוק אם בכלל יש אפשרות של זכאות לדרכון פורטוגזי. ישנה רשימה מלאה של שמות משפחה ישראליים שמקורם במדינות צפון אפריקה ומדינות נוספות כמו עיראק להם מתירה ממשלת פורטוגל לגשת לתהליך. צריך לזכור כי יש מקרים בהם שם המשפחה שלכם כרגע לא נמצא ברשימה אבל יכול להיות שאתם זכאים להתחיל בתהליך, למשל אם מדובר באישה שנישאה ושינתה את שם משפחתה או אם השם שלכם עוברת באיזשהו שלב משם שנמצא כרגע ברשימה. אם אתם לא בטוחים, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע העוסקים בהוצאת דרכונים ולוודא.

הוצאת דרכון באופן עצמאי

מי שמעוניין לחסוך כמה שקלים יוכל בהחלט לנסות ולהבין מהן הדרישות ולבצע את הצעדים בעצמו, אבל צריך להבין כי יש בכך סיכונים. מילוי לא נכון של כל טופס או טעות כלשהי בהגשה עלולה לגרום לעיכובים משמעותיים במקרה הטוב ולדחייה לצמיתות במקרים קיצוניים יותר. על כן, אם אתם לא בקיאים בשלבי התהליך מומלץ להיעזר בגורם חיצוני.

סיוע של אנשי מקצוע

היום ישנן חברות מקצועיות כמו משרדי עורכי דין שונים שישמחו לסייע לכם לעבור את התהליך בהצלחה ובמהירות. היתרון כאן הוא שאנשי המקצוע מכירים את כל השלבים לעומק ולרוב גם מכירים דמויות מפתח בשגרירות. שווה בהחלט להרים טלפון לכל הפחות ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות. שיהיה בהצלחה!

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להזמין קוסם לבר מצווה?
קוסם לבר מצווה הוא דרך מצוינת להוסיף רובד נוסף של בידור לאירוע המיוחד שלכם. קוסמים יכולים לספק חוויה...
קרא עוד »
מרץ 19, 2023
טיול רומניה עם כל המשפחה – חוויה לכל גיל
אחד האתרים המשפחתיים ביותר בעולם הוא רומניה. משפחות רבות מכל רחבי העולם בוחרות להגיע לטיול משפחתי...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020
סאפ בהרצליה
אם תעברו ליד החופים של הרצליה בוודאי תבחינו בגולשי הסאפ המבלים בחתירה על פני המים. גלשני הסאפ אם אותם...
קרא עוד »
אפר 05, 2016