לימודי קבלה

לימודי קבלה

בתורת ישראל יש מספר רבדים. והם מכונים בקצרה בשם פרד"ס. המילה בראשי תיבות מרמזת על המילים הבאות: פשט, רמז, דרש וסוד. ואכן כל מילה ופסוק בתורה ניתן ללמוד ולהבין בארבעה דרכים אלו, והרבה מעבר לכך. כי כידוע, שבעים פנים לתורה. אמנם חשוב לזכור כי לימוד התורה צריך להיעשות בהתאם לרמתו וליכולותיו של הלומד, הן מבחינת ההבנה שלו והן מבחינת הידע שלו במכמני התורה. אך לומדי תורה וותיקים שצברו במהלך שנות חייהם ידע והבנה נרחבים בלימוד, יוכלו במקרים רבים להתקדם הלאה, ולרדת לעומקם של דברים. וזאת בלימוד תורת הסוד, קראו בהרחבה בנושא.

על הקבלה ועל הלימוד

בתורת הסוד מוכרים לימודי הקבלה. אלו ספרים עמוקים שכוללים מושגים עמוקים מני עמוקים. אלו דנים על עולמות נעלים ונשגבים מבינת בן אנוש. אך מנגד יש להם השפעה משמעותית על החיים שלנו. אמנם הלימוד הזה אינו מתאים לכל אדם באשר הוא. אם כי כיום יש שיעורים ורבנים שיש להם מומחיות בלימודי קבלה, והם מציעים למתעניינים שיעורים מרתקים והמון ידע שעשוי לשנות להם את החיים. אין מדובר על לימוד חובבני בשעות הפנאי, גם לא על לימוד מקצוע שדורש רק ידע שכלי תיאורטי. לימודי קבלה הם לימודים ערכיים שדורשים המון הכנה עצמית (ולא רק ידיעת מושגים בקבלה), השקעה ורצון להבין. כמו כן משנים הלימודים הללו את ההסתכלות על החיים באופן כללי, ואת ההסתכלות על התפקיד האישי של כל אחד ואחת מאתנו בחיינו.

ללמוד מפי תלמידי חכמים

בבואנו לשמוע שיעורי קבלה או ללמוד ספרי קבלה חשוב כי נזכור שבתחילת הדרך עלינו להיעזר במי שכבר סלל לעצמו דרך בלימוד. כיוון שככלות הכול מדובר כאן על עולם של סוד. ואלו לימודים שמצריכים הכנה עצמית, הבנה עמוקה, ויכולת לשלב את מכמני הידע העמוקים הללו עם חיינו כבני אדם בעולם העשייה. ניתן לומר שיש כיום היצע נרחב של שיעורים ועולם שלם של חכמה שמונח בקרן זווית. וכל הרוצה ליטול – יבוא ויטול. אם כי חשוב להזכיר שוב, הלימודים הללו שונים מהותית מכל לימוד חכמה אחרת, והוא נעשה לחלק בלתי נפרד מהחיים. 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיג'מות טרנדיות
מה שאתם לובשים בין הסדינים, יכול להשפיע על איכות השינה שלכם, אבל הפיג'מות הטרנדיות של היום, עשו מעבר...
קרא עוד »
ינו 04, 2022
סדנאות בישול לפעילות משרדית מגבשת
אין כמו סדנאות בישול לפעילות משרדית מגבשת ומעניינת. כל מעסיק יודע שעל מנת לשמור על מוטיבציה גבוהה...
קרא עוד »
מרץ 23, 2018
איך לבחור גנרטור שיתאים לאירוע פרטי קטן?
עורכים אירוע פרטי בשטח פתוח? אתם חייבים לזכור את כל הפרטים הקטנים על מנת שהאירוע שלכם יהיה מושלם! אולי...
קרא עוד »
ינו 24, 2019