מוקד טלפוני או צ'ט: מה מעדיפים הצרכנים?

מוקד טלפוני או צ'ט
מוקד טלפוני או צ'ט

עולם האינטרנט פתח לנו לא מעט אפשרויות לחסוך בהוצאות העסק, בין היתר, הוא מאפשר לנו להחליף את המוקד הטלפוני בצ'אט וירטואלי. השאלה היא, האם זה מה שהלקוחות שלנו היו רוצים לקבל מאיתנו.

מה עדיף, מוקד טלפוני או צ'אט וירטואלי?

הרבה פעמים, בעלי חברות, בעלי עסקים, תוהים, למה צריך מוקד טלפוני? הרי היום אפשר להשתמש בצ'אט וירטואלי שפועל באתר האינטרנט, הלקוח יכול לקבל מענה שלם, אפילו ממוקד, הכל ביחס למה שהוא זקוק לו. כל מה שהלקוח צריך לעשות זה, להפנות את השאלה או מה שהוא רוצה לברר לצ'אט, ומהר מאוד הוא יקבל עזרה, במקרים רבים יותר מהר מאשר המוקד עצמו.

אך בשביל להבין למה צריך מוקד טלפוני, יש להסתכל על זה מנקודת מבט של הלקוחות, על מאפייניהם השונים. חשוב להדגיש, שמבחינת בעל החברה, ייתכן וזה יעלה יותר כסף (למרות שהוא יכול לחסוך באמצעות השכרת מוקד חיצוני), אך התמורה ללקוח יכולה להיות הרבה משמעותית, וזה מה שחשוב.

מדוע מוקד טלפוני הוא הכרחי?

  • מענה אנושי – הרבה לקוחות מעדיפים לקבל מענה אנושי ולא לקבל מענה דרך מחשב. מענה אנושי יכול לענות על שאלות פשוטות, אך גם על שאלות הרבה יותר מורכבות. מה עוד, שהרבה פעמים עולים דברים תוך כדי השיחה, שהצ'אט לא יכול לספק מענה איכותי וטוב לגולש.
  • גיל – ישנם אנשים בגילאים מסוימים שמתקשים בעבודה מול מחשב. לכן, אי אפשר לצפות מהם שיהיו מסוגלים לפנות לצ'אט לקבל עזרה. הם ירצו להיעזר במענה אנושי. זה יהיה הרבה יותר קל, פשוט ונוח עבורם.
  • זמינות – לא בכל עת הלקוח נמצא מול מחשב, לא בכל עת הוא יכול להקדיש זמן לכתיבה בצ'אט. הרבה פעמים, הרבה יותר נוח ופשוט לבצע את השיחה בטלפון.
  • גם וגם – אפשר להציע שילוב של מענה טלפוני ומענה וירטואלי, כך פותרים את הבעיה. אפשר שהמוקדנים יענו גם לצ'אט במחשב וכן אפשר שהם יקבלו פניות שונות, שלא קיבלו מענה בצ'אט, גם דרך הטלפון, כך הלקוחות יקבלו תמורה מלאה מהמוקד.
אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות של משלוחי פרחים באינטרנט
כאשר אנו שולחים פרחים לאדם אהוב, אנחנו רוצים להביע חיבה, אהבה, הערכה, או כל רגש שדורש זר פרחים מלבלב...
קרא עוד »
נוב 08, 2018
כל המידע על רישיון קבלן שיפוצים
תפקידו של רישיון קבלן שיפוצים הוא לוודא שהאנשים שעובדים על שיפוצים בבניין או בבית יהיו מוסמכים ובעלי...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023
עמדות מעוצבות לכנסים: גרפיקה באיכות ללא פשרות
בכדי שאתם תוכלו להפוך את הנוכחות שלכם בכנס הקרוב להרבה יותר משמעותית, כמובן שיהיה כדאי לכם לחשוב על...
קרא עוד »
מאי 30, 2018