שלט אוניברסלי – האם הוא באמת אוניברסלי

ישנם הרבה מוצרי חשמל שמופעלים על ידי שלטים כמו טלוויזיה, מזגן, מערכות שמע ואפילו משחק מגסון הוותיק. בחלקם קיימים כפתורי הפעלה גם על המכשיר עצמו אך בחלק גדול מהם, השימוש וההפעלה הם רק באמצעות שלט. למכשירים אלו מצורפים שלט אחד או שניים אשר בנויים ומתוכננים בהתאמה מושלמת למוצר החשמלי הספציפי אתו הם נמכרים.

לעיתים, עלול השלט התואם להתקלקל או להיעלם, במיוחד כאשר מדובר במכשיר אשר מפעילים אותו רק באמצעות השלט והשלט נמצא בשימוש קבוע. דבר זה עלול לקרות בעיקר במזגנים או במכשירי טלוויזיה, אשר מגיעים לשימוש ביום יום באופן קבוע. ובדיוק בשביל זה קיים השלט האוניברסלי.

המטרה של שלט אוניברסלי

שלט אוניברסלי משמש להפעלת מכשירים אשר השלט התואם שלהם נאבד או נהרס ואין אפשרות לרכוש חדש או שהחדש עולה הרבה מאוד כסף. ישנם סוגים רבים של שלטים אוניברסליים והם מחולקים לקטגוריות כמו שלטים למזגנים, שלטים לטלוויזיה וכן הלאה.

מחירם של שלטים אוניברסליים הינו נמוך במיוחד ביחס לשלטים מקוריים ולו בשל העובדה כי הם משמשים למכשירים רבים ולכן הם גם נמכרים הרבה יותר. על כן, יהיו אנשים שיעדיפו לרכוש שלט אוניברסלי במחיר הוגן על פני רכישת שלט מקורי במחיר גבוה.

אין למצוא שלט לדגם המזגן שיש לי

שלטים של מזגנים הם דבר שמתקלקל במהירות רבה יחסית וכן נאבדים הרבה יותר מאשר שלטים של מוצרי חשמל אחרים ובמצב כזה, כאשר אין שלט, אין אפשרות להדליק את המזגן. מה עושים? יש לרכוש שלט חדש. אך מה תעשו אם המזגן שלכם הינו מדגם ישן שכבר לא מייצרים בשוק ואין למצוא עבורו שלטים? האם דינו להיזרק לאשפה ויהיה צורך לרכוש אחר תמורתו?

אז זה לא בדיוק כך, מכיוון שבדיוק עבור מצבים כאלה המציאו את השלט האוניברסלי. תפקידו של השלט האוניברסלי הוא למלא את מקומו של השלט שהתקלקל ולאפשר לכם ליהנות מהמזגן גם כאשר השלט המקורי נהרס או נאבד.

איך להתאים שלט אוניברסלי

כאמור, השלטים האוניברסליים מחולקים לסוגים שונים וכאשר באים לרכוש אותם, יש לציין עבור איזה מכשיר נרכש השלט וכך לדעת באיזה שלט עליכם לבחור מבין כל המגוון.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכל על בשמים לאישה
אם את רוצה להיות הכי מוכנה בעולם לכל תרחיש ולכל מפגש, את חייבת להיות קשובה יותר לגוף שלך. ריח גוף מבושם...
קרא עוד »
מאי 09, 2021
סדנאות שוקולד לקבוצות
בכל נסיעה למקום חדש אנחנו אוהבים להכיר כמה שיותר עסקים מקומיים, אחד מהם הוא 'שוקולד של קוביות' בפרדס...
קרא עוד »
מאי 11, 2016
מתקשים עם לימודים לבגרות בלשון – יש עזרה אונליין
הבגרות בלשון יכולה להיות מאתגרת ביותר. זהו ללא ספק אחד הנושאים שלוקח זמן רב ומאמץ כדי לשפר אותם בצורה...
קרא עוד »
מאי 18, 2022