חשוב להשקיע בעיצוב הכיתה וסביבת הלימוד

עיצוב הכיתה וסביבת הלימוד
עיצוב הכיתה וסביבת הלימוד

אין שום ספק כי היום כמעט כולם כבר מבינים ומסכימים שחשוב להשקיע בעיצוב הכיתה וסביבת הלימוד. הדבר התחיל ככל הנראה דווקא בסביבה הביתית, כאשר יותר ויותר הורים שמו לב כי הילד שלהם משתפר בלימודים וביכולות הריכוז שלו, כאשר סביבת הלמידה שלו מסודרת ומאורגנת כהלכה. נורא קשה להתרכז כאשר החדר בבלגן תמידי, הספרים והחוברות זרוקים בכל רחבי הבית וקיימים לא מעט גורמים שעלולים להסיח את הדעת. לכן הורה שמעוניין להבטיח את ההישגים של הילד שלו בבית הספר, נוטה לרוב להשקיע בחדר רגוע ונינוח שבו הילד יוכל לשבת ולהכין את שיעורי הבית שלו בשקט ובשלווה. כמובן שהדבר נכון פי כמה וכמה כאשר מדובר על בתי הספר, בהם הילד מבלה חלק ניכר מהיום שלו. השקעה בסביבת לימוד מקצועית ורגועה, תשפר משמעותית את היכולות של הילדים ותאפשר להם להתפתח ולהתקדם בצורה הטובה ביותר.

עיצוב הכיתה וסביבת הלימוד – כיצד לעשות זאת נכון?

קודם כל, חשוב לזכור שלא כל הילדים דומים, לכל אחד מהם יש את הרצונות והצרכים שלו. ישנם ילדים למשל, שמסוגלים לשבת בשקט במשך שעות, בעוד אחרים סובלים מ"קוצים בטוסיק". אם בעבר ילדים מהסוג השני נחשבו למפריעים והוצאו מיד מהכיתה, הרי שהיום קיימת הרבה יותר הבנה והכלה של כל סוגי הילדים. עיצוב סביבה לימודית לבתי ספר אמור לספק מענה לכל סוגי הילדים, ולכן יש צורך להעניק לכל אחד מהם את הספייס שהכי מתאים להם. מומלץ למשל לעצב את הכיתה בצורה שתכיל מספר עמדות עבודה שונות, חלק מהעמדות יהיו בעמידה, חלק בישיבה על הרצפה וחלק במקומות פחות קונבנציונאליים. המטרה היא ליצור גוון, אשר יאפשר לכל ילד להתמקד במקום שהכי נכון עבורו. הכיתה אמורה להיות מרווחת, כך שניתן יהיה להסתובב בה בחופשיות, לגשת לפינות העבודה השונות ולהצטרף לעבודת הצוות במקום.

לסיכום, קיימת חשיבות עצומה בעיצוב נכון ומדויק של סביבת הלימוד של התלמידים כמו כסאות למוסדות חינוך. עיצוב הכיתה אמור לקחת בחשבון את כל סוגי הילדים ואת כל הצרכים האפשריים שלהם, כולל היכולת לזוז ולנוע בחדר, ללמוד בעמידה באמצעות שולחנות ייעודיים וכמובן לשבת בפינות עבודה מיוחדות ומעניינות.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להשתמש בשמנים למפיצי ריח?
יש היום הרבה סוגים של מפיצי ריח לבית כמו גם לכל חלל אחר. יש את מפיצי הריח שהם בגרסה של תרסיס כמו מטהרי...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
כריכים מוכנים לאירועים
יש לכם אירוע בקרוב? חושבים איך תוכלו, בין היתר, לפנק את האורחים שלכם מבחינה קולינרית? אם כך, אין ספק...
קרא עוד »
אפר 29, 2018
אטרקציות בצפון – ארבע רעיונות מיוחדים
הצופן הוא ללא ספק אחד מחבלי הארץ היפים ביותר שיש במדינה. בצפון אנו מקבלים את כול הטוב של הארץ הזאת...
קרא עוד »
אפר 25, 2017