3 צעדים שחשוב לעשות לפני שכותבים ברכה לפרישה

ברכה לפרישה
ברכה לפרישה

מי מאיתנו לא נדרש לפחות פעמיים בחייו (לרובנו יש אבא ואמא) לכתוב מילים מרגשות לפרישה של אדם מתקופה משמעותית של עמל היום יום? כך תעשו זאת נכון.

אתם מביטים בעיניים של אבא, ומבחינים שהאדם הקשוח הזה, הסגור הזה, שלעולם לא מפגין רגשות, מתרגש מאוד. בעוד זמן לא ארוך הוא יפשוט את מדי העבודה שלו ויצא לתקופה חדשה: תקופת הפנסיה. מדובר במהלך חיים שאינו טריוואלי כלל וכלל. רבים מן האנשים הפורשים מתקשים למצוא את מקומם ביום שאחרי.

שגרת העבודה סיפקה לאנשים אלו, במשך שנים, מסגרת איתנה ויציבה שבה פעלו. אילו כעת, משהחליטו לפרוש, הם עלולים למצוא עצמם חסרי אונים: במה יעסקו במהלך היום יום? אילו תחביבים עליהם לפתח? איך בכלל מנהלים סדר יום כאשר אין מחוייבות לרשימת מטלות ומשימות תובענית?

ובתוך כל זה, נמצאים אתם, הקרובים. ואתם מעוניינים להקל עליהם את ההסתגלות למצב החדש ככל שתוכלו. כיצד נכון לעשות זאת? ובכן, אחת הדרכים העיקריות היא למצוא את המילים הנכונות שירגשו את הפורשים לקראת המעבר לתקופה החדשה והלא פשוטה. הנה 3 צעדים פשוטים שעליכם לבצע.

הבינו למי מיועדת הברכה

הדבר אולי נשמע טרוייאלי, הרי ברור ומובן למי מיועדת הברכה. אנו מכירים את האדם הפורש במשך שנים רבות. אולם, הדברים אינם פשוטים כפי שהם נראים. כל אדם מקבל את הפרישה באופן שונה. יש כאלו שמפיגים את המתח באמצעות צחוק, אחרים מוטרדים מאוד מן המהלך, ויש גם כאלו שרק מבקשים מנוחה. עליכם להתאים את המילים הטובות שתכתבו לאופי האדם. אל תצחקו על הזיקנה של האדם אם הוא בעצמו לא מוכן להתבדח עליה.

קבלו רעיונות מברכות שנמצאות ברשת האינטרנט

רשת האינטרנט מלאה בדוגמאות מצויינות לברכות לפרישה. נצלו את ההזדמנות ושטטו בין מאות הברכות הקיימות שם. ייתכן בהחלט שתקבלו רעיונות טובים שיסייעו לכם לצלוח את המשימה ללא פגע.

הוסיפו נופך אישי

ברכה טובה היא כזאת שמשלבת, לצד טקסטים מכובדים ומצחיקים, גם מילים אישיות ומותאמות אישית. כשאדם פורש, חשוב מאוד יהיה יהדגיש את הישגיו על מנת ליצור בו תחושת מסוגלות ומוכנות לתקופה הבאה עליו לטובה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה קפה באמת מותר לשתות ביום?
לא מעט אנשים חשים כי הם מכורים לקפה. קפה הוא ללא ספק משקה מעורר, אשר נעים וטעים לשתות אותו בכל שעות...
קרא עוד »
פבר 22, 2020
עם טריא אפשר להשקיע גם בקטן
כל אחד מכם שרוצה להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בצורה חכמה יכול לעשות זאת עם טריא, גם מבלי שיהיה לו הון רב....
קרא עוד »
אפר 13, 2021
עדן שעונים – להזמין שעונים באינטרנט
מחפשים את השעון המתאים לכם? רוצים שעון שיחזיק לכם לכל החיים? מעוניינים בשעון ססגוני ומתאים לאופנה...
קרא עוד »
דצמ 28, 2020