5 נושאים של הרצאות מענייניות שכדאי לשמוע

5 נושאים של הרצאות מענייניות שכדאי לשמוע

המאמר באדיבות תומר סברון

מה החיים שווים אם אין לנו תחביב מעניין אשר יאפשר לנו למצוא עניין וטעם בחיים. אם נקום כל יום ונלך לעבודה ואז נחזור בערב לישון מהר מאוד נמצא את עצמנו משתעממים, מתמרמרים ונעשים יותר ויותר עצובים. יש הרבה תחביבים שאפשר לפתח בחיים אך נראה כי המעניין מכולם זה לשמוע הרצאות. אפשר לשמוע הרצאות על אלף ואחד נושאים אך מה שברור כי כל הרצאה חדשה יכולה לגלות לנו עולם חדש ומטריף שלא הכרנו מעולם ועל כך אנו צריכים לתת את הדעת. קבלו 5 הרצאות מעניינות:

  1. אי רציונליות

ההרצאה הראשונה שאנו יכולים להכיר היא בנושא של אי רציונליות. מדובר על תחום חדש יחסית בכלכלה שיגלו שני פרופסרים ישראלים, כהנמן וטברסי כאשר כהנמן זכה גם בפרס נובל. התיאוריה גורסת כי אנשים לא מקבלים תמיד החלטות רציונליות ולכן הכלכלה המודרנית היא לא כפי שספרי הכלכלה הקלאסית מתארים אותה.

2. רומא העתיקה

אולי האמפריה החזקה ביותר שהייתה בעולם והיחידה אשר שלטה בכל הים התיכון. אפשר לשמוע מאה הרצאות על רומא ועדיין לא ללמוד עליה הכול אבל מה שברור הוא כי מדובר על הרצאה מאוד אבל מאוד מעניינת.

3. פסיכולוגיה

הנפש היא אולי הדבר המורכב ביותר בעולם והמעניין ביותר בעולם וכרגע הדרך היחידה שלנו להבין את הנפש היא דרך עיני הפסיכלוג. על כן כל הרצאה על פסיכולוגיה יכולה להיות מאוד מעניינת וכדאי לשקול ללכת אליה.

4. אומנות הרנסנס

במאה ה-15 וה-16 התרחשה באיטליה בכמה ערי מדינה מהפכה ששינתה את האנושות והביאה לעולם מדע, אומנות, פילוסופיה ועוד אשר עד היום אנו מעריצים ומקשיבים לה. שמות כמו ליאנורדו דה וינצ'י או מיכאלאנג'לו הם הרבה יותר מאשר רק צבים ויש להם השפעה אדירה על ההיסטוריה האנושית.

5. המהפכה האמריקאית

עוד אירוע אשר יש לו השפעה אדירה על העולם שלנו הוא המהפכה האמריקאית אשר לדעת רבים היא בין האירועים החשובים ביותר בהיסטוריה האנושית וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת אם אנו רוצים לשמוע הרצאה מעניינת.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
להקה לחברות
הרעיון של שמיעת מוסיקה חיה תמיד היווה מקור התרגשות להרבה מאוד חובבי מוסיקה. זו חוויה כל כך ייחודית...
קרא עוד »
ספט 15, 2022
קרוז מאורגן – דרך חכמה ליהנות בקרוז
מרבית האנשים שמעוניינים לנפוש בחו"ל, נוהגים לעשות את זה בדרך הקלאסית. מחפשים דיל טוב, מארגנים לעצמם...
קרא עוד »
יונ 30, 2019
נוסעים בטוח בדרכים
אחד מהשינויים הכי גדולים שיכולים לקרות לאדם זה הרגע שבו הוא מקבל רישיון נהיגה. זה בדרך כלל רגע מאוד...
קרא עוד »
פבר 11, 2016