מה היא אומנות אורבנית?

אומנות אורבנית

המאמר באדיבות http://www.efratilan.co.il/he

אומנות אורבאנית היא אומנות רחוב שנמצאת בערים מרכזיות בעולם, והיא כזאת אשר מתפתחת עם הזמן והפכה בוטה, צבעוניות ונושכת יותר ויותר.

אורבניזם נוגע לכל מה שקשור לעיר, להלך הרוח של העיר, האנשים התרבות והטיפוסים הנמצאים בערים מרכזיות. כיום, אומנות כזאת ניתן לראות דרך מיצגים, ציורי קיר, גרפיטי, הקרנות קטעי וידאו ושאר יוזמות אישיות ואף ממשלתיות שנועדו לטפח את הרחוב, אך לעשות זאת בהתאם לאורח החיים שבו ולחיים במקום.

אומנות אורבנית והממשל

חשוב לדעת כי אומנות מסוג זה התייחסה בעבר אל ציורים, פסלים, מיצגים ושאר דרכים להתבלט , בעוד שצורת ההתבטאות הזאת של אמנים נעשית בדרך כלל ללא אישור הממשלה או הרשות המקומית.

בכך ניתן לחזות במסרים ויזואליים מסוגים שונים לא מצונזרים שנותרו קיימים ועדיין מתקיימים ברחובות. ביוון למשל ציורי גרפיטי משלובים במשפטים " where is my drachma" נראים לא מעט ברחוב וזאת עם השתייכותו של יוון לאיחוד האירופאי – מה שהחליש את הכלכלה המקומית.

בארץ ניתן לחזות במגוון דרכי ביטוי של אמני רחוב, החל מגרפיטי שנראה ברחובות הומי אדם, עד למיצגים של ממש שמוצגים באמצעות קטעי וידאו ארט, מודעות, סמלים, גרפיטי ושאר שיטות.

כיצד אפשר להכניס את אומנות אל הבית הפרטי?

כדי להכניס את האווירה העירונית אל אורח החיים היום יומי, ניתן להכניס אומנות אורבנית לבית וזאת על ידי ציורי קיר אותם מציירים אמנים שעוסקים בציורי רחוב. ישנם אמנים המספקים ציורי קיר אומנותיים אשר מותאמים לעיצוב הבית העסק או המשרד.

את אומנות הרחוב אפשר אף לקחת אל חדר השינה, אל הסלון ואל כל מקום אותו תרצו לייפות ולטפח.

כדי לבחור את הציור המתאים לאופי שלכם ולסגנון המרחב, היכנסו לאתרי אינטרנט ייעודיים של ציירים מומחים המתמחים באומנות רחוב ויכולים להנגיש את האומנות עד אליכם באופן מושלם!

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונת עבודה לעצמאי – עצמאי? עברת תאונת עבודה? – דע את זכויותיך
החיים של העצמאי לא תמיד קלים יותר, דווקא כאשר מדובר על תאונות עבודה ועל הצורך להתמודד מול הביטוח...
קרא עוד »
פבר 20, 2022
מה אפשר לראות בתערוכות אמנות
רוח היצירתיות פועמת בכולנו וכל אחד אוהב להפגין זאת בדרך שונה. אחת הדרכים הנפוצות יותר היא הפגנת חוש...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
להתארגן לאירוע קטן – הדברים שישדרגו לכם את האירוע
כיום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים להפיק אירועים קטנים בכוחות עצמם. אירועים אלה אשר נעשים בהפקה עצמאית...
קרא עוד »
מאי 06, 2020