פריטי אמנות – האם לכולם יש ערך כלשהו?

הערכת אמנות

אמנות הוא תחום קשה, למעשה, אולי התחום הכי קשה מבחינת מיקוד ספציפי של סוגים. יש מגוון של אמנויות, סוגים, יוצרים, תחומים וסוגים ובגלל הסיבה הזאת בדיוק לא כל פריט מאפשר את היכולת להעריך אותו בצורה מדוקדקת. ציור, פיסול, צילום ועוד מגוון סוגים הם נושאים שמבטאים רגש אישי אומנותי ולכן גם אין כל כך אפשרות לדעת בכל רגע נתון מי האומן שעומד מאחורי היצירה וגם לא תמיד רוצים להיחשף.

לתחום האמנותי יש ייחודיות משלו ולכן גם כל אמן שיש לו אפשרות להתבטא בצורה אומנותית זו או אחרת לא ירצה להיות מזוהה או גלוי, זה דבר שמעט מקשה על הערכת הפריטים אבל כל צעד כזה מוביל אותנו אל המקצוע הכי מוערך בתחום האומנות – הערכת אמנות.

הערכת אמנות

כמה באמת שווה תמונה?

ביומיום אתם מסתכלים על הקיר ורואים את פריטי האומנות שם כפריט אומנותי בלבד, אבל האם חשבתם אי פעם שיכול להיות שתלוי לכם על הקיר אוצר? הערכת אמנות הוא תחום אדיר ושלם שקיים בו מידע בנוגע של הכרת אמנות היסטוריית האמנות והערכה ורישום של הפריטים.

הפריט שלכם מוערך

אין ספק שזאת לא המשימה שאתם צריכים להתאבד עליה, אבל יש מצב שזה יתן לכם הרבה מאד כסף. זה לא שאתם קמים בבוקר וחושבים שעכשיו צריך לחפש בנרות את התמונה שתביא לכם את הסכום הכי גדול שהיה לכם אי פעם אבל קורה שמדי פעם מתנוססות כותרות בתקשורת על אישה או איש שביום אחד גילו שהקופה הגדולה שלהם תלויה על הקירות בבית.

קרה לכם וגיליתם שהתמונה התלויה על הקיר היא קופת החיסכון שלכם? יש אצל מי לוודא זאת. זה אמנם תחום וותיק, אבל תמיד רלוונטי – אנשי מקצוע, מומחים ולמעשה אנשים שזה העיסוק שלהם ביומיום, אבל כדאי לוודא שאתם מגיעים אל איש מקצוע מוסמך ומומלץ עם וותק. לא הייתם רוצים שיעקצו אתכם בעניין הזה.

יכול להיות שזה שווה לכם

אל תשללו את הסיכוי הגדול שכדאי לכם להשקיע כסף (וגם זמן) על עניין מהסוג הזה. אנשי מקצוע שמתמחים בנושאים הללו מגיעים אל המקומות בהם הפריטים קיימים ומוודאים שהפריט מקורי וכמה ניתן להעריך את ערכו הכספי. כדאי גם לנסות להבין את היסטוריית הפריט כי מדובר בתהליך שלוקח זמן וסבלנות היא תכונה מאד משתלמת במקרה הזה.

והדבר הכי חשוב – שכרו את שירותיהם של אנשי מקצוע חזקים ובעלי נסיון בתחום. מדובר בתהליך שלא רק דורש זמן וסבלנות מצידכם אלא את היכולת להבדיל מי מקצועי ומי לא. תחום הערכת אמנות הוא מאד רגיש ודורש נשימה עמוקה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על תרבות החדרים הדיסקרטיים בחיפה
אין ספק כי אם יש עיר יפה בישראל הרי שזו חיפה. מדובר על עיר עם עומק ועם הרבה מאוד דברים חיובים אשר אי...
קרא עוד »
יול 04, 2019
קריינות באנגלית
בתור בעלי עסק אשר מבקשים לפרסם מוצר מסוים או להכין סרטון תדמית, סרטון שירות או כל סרטון אחר, וכן בתור...
קרא עוד »
מאי 25, 2018
גאדג'טים שימושיים שכדאי להכיר
גאדג'טים הפכו מזמן לשם נרדף למתנות נחמדות ושימושיות לא רק בתחום הטלפונים. ניתן למצוא אותם בציוד...
קרא עוד »
נוב 14, 2015