מיקי רוזנטל

מיקי רוזנטל

מיקי רוזנטל הינו חבר כנסת מהמחנה הציוני, אשר עלה לכותרות בזכות האתר שהוא הקים. האתר עוסק בשחיתות השלטונית בארץ, הן בזמן הווה והן בזמן עבר. האתר מכיל עשרות תחקירים וכתבות שונות אשר מעידים על יחסי הון – שלטון – תקשורת בישראל. האתר מלא במידע אינפורמטיבי לגבי מהי שחיתות, כיצד ניתן למדוד את הרמה שלה והיכן ישראל ממוקמת במדד השחיתות ביחס לשאר העולם. מעבר לכך, מיקי מעיד על עצמו בתור קודם כל ישראלי גאה, איש משפחה אוהב, אבא מסור, ציוני הנלחם על דמותה של הישראליות, עיתונאי וחבר כנסת.

מיקי רוזנטל – נקודות מפתח בחייו

מיקי זכה לאורך השנים בלא מעט פרסים שונים, אשר המחישו את גודל העשייה שלו. בשנת 2003 מיקי זכה בפרס פראט, אשר אמור לעודד מצוינות בסיקור תחום איכות הסביבה בכלי התקשורת. הפרס ניתן למיקי בעקבות התחקירים המרתקים שהוא עשה במסגרת הסדרה "בולדוג". הסדרה סייעה לחשוף את מבני הכוח השונים אשר פועלים בתוך החברה שלנו, ומונעים את השינוי החברתי – סביבתי. בשנת 2004 מיקי זכה לקבל את פרס סוקולוב, בעקבות תכניות הטלוויזיה שהוא ערך והגיש – "בולדוג" ו – "צדק תרדוף". תכניות אלו המחישו איך אמור להיראות אקטיביזם עיתונאי חברתי, וכיצד התקשורת צריכה להתגייס לצורך ייצוג של האזרחים הפשוטים מול שרירות השלטון. בשנת 2007 מיקי רוזנטל קיבל את אות אביר איכות השלטון מטעם התנועה לאיכות השלטון. שנתיים לאחר מכן, מיקי זכה בפרס אופיר, בעקבות הסרט המפורסם שלו – שיטת השקשוקה. באותה השנה, מיקי זכה לקבל גם את אות אומ"ץ, בעקבות התחקירים האמיצים שהוא עשה והאומץ שהוא גילה לאור איומים ולחצים שונים שהופעלו כנגדו. בעקבות הסרט "שיטת השקשוקה", מיקי איבד את מקום עבודתו ונכנס לחובות כבדים. לאחר מכן, הוא עבר מעולם העיתונאות לתוך הכנסת.

מיקי רוזנטל

לסיכום, מיקי רוזנטל נחשב ללא ספק לאדם אמיץ, אשר אינו נרתע מפני לחצים ואיומים שונים. הוא ממשיך להשמיע את קולו, על מנת ליצור שינוי בחברה הישראלית. המטרה שתמיד הייתה לנגד עיניו, היא לתקן עוולות חברתיות המתקיימות בחסות השלטון. מיקי פועל ליידע את הציבור הרחב לגביי השחיתות בשלטון, על מנת ליצור שינוי מבפנים.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך לארגון נופש חברה – כך תארגנו נופש חברה מנצח
קפריסין נמצאת במרחק של כשעת טיסה בלבד מישראל ולכן מהווה יעד שקל להגיע אליו בכל ימות השנה בשל האקלים...
קרא עוד »
יול 31, 2020
מה זה פדיקור רפואי
פדיקור רפואי נועד לשמור על בריאות ציפורני כפות הרגליים ולמנוע מצבים רפואיים מסובכים. פדיקור זה עוסק...
קרא עוד »
ינו 11, 2022
הסעות לאנשי עסקים – הדרך הנכונה להתנייד
אנשי עסקים צריכים לנסוע לעתים קרובות לעבודה. לעתים קרובות הם צריכים לעבור במהירות ממקום אחד למשנהו,...
קרא עוד »
אפר 04, 2023