בטיחות אש

אף אחד מאתנו אינו מודע אולי לעובדה כי יום אחד, עשויה לפרוץ שריפה אם במפעל בו אנו מנהלים או עובדים, בעסק, במשרד או בבניין המגורים או בבית הפרטי. זו הסיבה כי יש להבין את כללי בטיחות אש. גם בבתי הספר, קיימת הדרכה לגבי התנהלות במקרה חלילה של שריפה וכן, על המתקנים לכיבוי האש יש להיות בעלי תו תקן ישראלי וכן, יש לבדוק אותם מדי שנה. ישנם כללי בטיחות אלמנטאריים בעת פריצה של שריפה, כמו להתקשר אל מכבי האש,  לנסות לכבות את השריפה באופן עצמאי עד להגעת מכבי האש וכן, להימנע מלהתיז מים על מוצרי חשמל שמחוברים לחשמל למניעת התחשמלות.

מה כוללים כללי הבטיחות באש?

יש לדעת, כי כללי בטיחות באש, עשויים להיות מיושמים בכל מקום ולהיות מותאמים לכל מקום, אם במגזר הפרטי או העסקי. יש להכיר בצורה עמוקה את הגורמים אשר עשויים לגרום להצתה או שריפות ולהבין את הדרך שבה יש לנהוג במקרה של שריפה. ישנן מערכות כיבוי אש, אשר פועלות באופן אוטומטי אך ישנו גם ציוד, ארש מופעל ידנית. קיימות כמה שיטות לכיבוי אש וכן, כללי בטיחות בנושא חשמל. כאשר פורצת שריפה, הדבר המסוכן ביותר הוא העשן. יש לשים מטלית לחה באזור הפנים והאף ולגשת לאזור החלון. במקרה למשל ופורצת שריפה בחדר המדרגות, יש להימנע מכניסה אליו ועוד יותר חשוב הוא האיסור המוחלט להשתמש עם מעלית בעת שריפה.

סיטואציה מסוכנת שניתן לעמוד בה על פי כללי בטיחות באש

פריצת שריפה, מהווה סיטואציה מסוכנת ויש לשמור דבר ראשון על קור רוח, במיוחד אם אתם מכירים את כללי בטיחות באש.  כללים אלה מצילים חיים ויש לדעת אודותם באמצעות הסברה או התעניינות באמצעות מקורות שונים. בכל בניין מגורים, בית עסק, מפעל, משרדים, יש ציוד לכיבוי אש אוטומטי וחיבור למוקד מכבי האש הנמצא באזור. ללא ציוד זה הנבדק בכל שנה ולפעמים אף פעמיים בשנה , היות וללא ציוד זה לא יתקבל טופס 4 בבניין, או רישוי עסק לבעלי העסקים או הפעלים השונים שכן, זהו כלל ראשון לבטיחות עובדים וכל מי שנמצא בסביבות האלה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לטייל באירופה נכון!
כמו טיולים בכל אזור אחר בעולם, גם טיולים באירופה מצריכים תכנון מראש, הקצבת תקציב לטיול, סימון יעדים...
קרא עוד »
אוג 26, 2021
מסרקיות לכלה – להיראות נסיכה ליום אחד
כיום יש לא מעט מסרקיות לכלה בכל רחבי הארץ (בדקו מסרקיות לכלות באתר Theladybride). כלות רבות מגיעות למסרקיות...
קרא עוד »
אוק 29, 2020
10 חדרי ישיבות שאתם חייבים להכיר
מחפשים מקום מיוחד ואחר לנהל ישיבות עם העובדים שלכם?  רוצים לפנק את  צוות שלכם לעשות ישיבה...
קרא עוד »
מרץ 18, 2019