דברים שכדאי לדעת על עומר דקל

עומר דקל

השם פרופסור עומר דקל לא אומר הרבה לאנשים מהשורה, מי שאינם מכירים את העולם המשפטי הישראלי ואינם מחוברים אליו בשום דרך שהיא, אך עבור מי שכאן חי את העולם הזה ושוחה בו, הרי שהשם עומר דקל מוכר מאוד ולא רק זה, עבור רבים הוא מה שמכונה אורים ותומים בכל מה שקשור לדיני מכרזים ומשפט מנהלי.

עומר דקל

עומר דקל – נעם להכיר

עומר דקל נולד בשנת 1964 ברחובות, שם הוא גדל, את שירותו הצבאי עשה בחיל המודיעין, בין היתר כקצין ביחידת המזל"טים. שירות המילואים שלו עשה כשופט צבאי. עם סיום שירותו הצבאי, החל ללמוד משפטים באוניברסיטה העברית, ובשנת 1992 החל בהתמחות בפרקליטות המדינה כמתמחה של פרקליטת המדינה דאז, דורית בייניש. עם סיום ההתמחות מונה לעוזרה המשפטי, לאחר מכן מונה כעוזר משפטי של שר המשפטים דאז, פרופסור דוד ליבאי וכן היה עוזר משפטי של פרקליטת המדינה, עדנה ארבל.

במהלך אותה תקופה עומר דקל עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית, הנושא היה חובת מכרז של גופים מנהליים, עבודה שפורסמה במסגרת מכון למחקרי חקיקה.

בשנת 1998 הצטרף לצוות ההוראה במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, שם הרצה בנושא של דיני מכרזים ומשפט מנהלי, ובהמשך שימש גם כדיקן הפקולטה למשפטים. תוך כדי, הוא שימש כמרצה אורח באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, מהאוניברסיטאות הטובות בעולם. בתקופה זו כתב את ספריו שעסקו בדיני מכרזים, ספרים אשר נלמדים בפקולטות למשפט ומצוטטים לא מעט בפסקי דין של בתי המשפט בישראל. ספרים אלו הפכו אותו לאחת הדמויות החשובות והמובילות בתחום של חובת מכרזים.

עם השנים, לצד עבודתו כמרצה באוניברסיטאות השונות בכל מה שקשור לדיני מכרזים ומשפט מנהלי, וכן כמרצה בהשתלמויות של עורכי דין ושופטים, הוא שימש כיועץ לוועדות ממשלתיות וכן לוועדת חוק ומשפט בכנסת. אלו דוגמאות נוספות שמוכיחות עד כמה השפעתו של פרופסור עומר דקל על התחום של דיני מכרזים בישראל היא חשובה ומהותית, ולאיזה כבוד והערכה הוא זוכה בתחום, בקרב משפטנים וכן בקרב כל מי שמתעסק בתחום של דיני מכרזים ומשפט מינהלי, בין אם מדובר בחברי כנסת או דמויות ציבוריות אחרות.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס פוטושופ אונליין באינטרנט
מחפשים ללמוד את תוכנת הפוטושופ באינטרנט עם מורים פרטיים? אתם במקום הנכון!  כיום פוטושופ תופסת תאוצה...
קרא עוד »
אוג 15, 2018
איך שולחן כתיבה לילדים יכול לשפר את ההישגים בלימודים?
כידוע, כאשר הבית והחדר מסודרים גם הראש מסודר. כאשר אנחנו רוצים שהילדים שלנו יצליחו בלימודים, מעבר לכל...
קרא עוד »
אפר 18, 2017
עבודה עם אופיס 365
Office 365 היא חבילת הפרודוקטיביות מבוססת הענן של מיקרוסופט. זה כולל דואר אלקטרוני, לוח שנה, אנשי קשר,...
קרא עוד »
אפר 23, 2023