לימוד רוסית – מדוע כל אחד צריך ללמוד רוסית

בחירת מורה פרטי

גל העלייה הגדול מחבר העמים בשנות התשעים, יחד עם עולים ותיקים יותר מבריה"מ אשר הצליחו לעזוב את המדינה במהלך השנים ולהגיע אל ישראל, הביאו למגוון רחב של הזדמנויות אשר נפתחו הן בקרב העולים עצמם והן בקרב ישראלים, אחת מאותן הזדמנויות היא, לימוד רוסית ברמה הגבוהה ביותר שיש.

לכאורה, יהיו שיטענו שאין בכך צורך או אין לכך חשיבות, הרי מלבד ברוסיה, אין שימוש נרחב בשפה הרוסית, להבדיל נניח מצרפתית, ספרדית ובוודאי אנגלית. אך זה לא נכון. יש חשיבות רבה ללימוד רוסית, בפרט עבור ישראלים.

ראשית, ישראלים אשר יודעים רוסית יכולים לעבוד עם עולים חדשים וותיקים בארץ. בין אם מדובר בעבודה ישירה או עבודה עקיפה, בין אם מדובר בעובדים, ספקים, לקוחות וכדומה.

שנית, הדוגמאות הטובות ביותר לצורך בידיעת השפה הרוסית מגיעות מעולם הפרסום, התקשורת והמחקר. אם יודעים רוסית היטב, ניתן להבין טוב יותר את הקהל הרוסי, ניתן להבין כיצד לגשת אליו, כיצד מפרסמים בקרב הקהל הרוסי בצורה חכמה, וכן אפשר לקרוא מחקרים ומאמרים בצורה טובה ונכונה.

שלוש, לימוד רוסית יכול לעזור בהיבטים רחבים יותר, למשל, עסקים ברוסיה, עסקים עם אנשים דוברי השפה הרוסית ועוד. מדובר על מגוון רחב של אפשרויות שנפתחות בנושא.

ארבע, כל צעיר ישראלי שרוצה להשתלב בחברות הייטק, חברות מחשבים, אבטחה, ועוד, רצוי שידע רוסית, שכן מדובר על שווקים רחבים מאוד שאפשר להשתלב בהם בצורות שונות.

כיצד לומדים רוסית בצורה חכמה

עצם העובדה שיש בקרב הציבור הישראלי, לא מעט עולים חדשים שהגיעו מרוסיה, עוזרת כמובן לכל מי שרוצה ללמוד את השפה.

מלבד קורסים רחבים שמועברים בלימוד השפה במסגרות של בתי ספר שונים, הרי שיש גם מגוון רחב מאוד של אפשרויות נוספות. האפשרות הקלאסית היא העסקת מורה פרטי אשר יגיע אל בית התלמיד או להיפך, ויוכל ללמד אותו רוסית בצורות שונות.

אפשרות נוספת היא, ללמוד בקבוצות קטנות, בין עם מורה פרטי שמלמד גם קבוצות של תלמידים ולא רק בשיעורים של אחד על אחד, ובין אם מדובר בקורסים קצת יותר מגובשים ורחבים.

אפשרות אחרונה שנציג היא שימוש בתוכנות או ספרים ללימוד רוסית. מדובר על שיטות קצת פחות סבירות ולא בגלל העובדה הפשוטה, שקשה מאוד להפיק הרבה תועלת בלימוד בצורה כזו. עדיף ללמוד עם מורה פרטי פנים אל פנים ולא דרך תוכנת מחשב או ספרים. מה שכן, יש יתרון כשלומדים עם מורה בצורה כזו והיא, כך אפשר ללמוד מתי שנוח, איפה שרוצים. לא מחויבים לשעה ולמקום ספציפי

לפני סיום חשוב להבהיר, לימוד רוסית הוא לא דבר פשוט אך לשמחתנו יש לא מעט תוכניות טלוויזיה, ערוצים, ספרים, עיתונים שיכולים לעזור לנו להרחיב את אוצר המילים שלנו ולגרום לנו להבין טוב יותר את השפה.

 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד להתאים כריות לכורסא?
כדי להתאים בצורה מעולה כריות נוי לסלון או לכורסא יהיה צריך להתייחס לחומר ממנו כל אחת מאלה עשויה וזאת...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
מה אפשר לראות בתערוכות אמנות
רוח היצירתיות פועמת בכולנו וכל אחד אוהב להפגין זאת בדרך שונה. אחת הדרכים הנפוצות יותר היא הפגנת חוש...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
איך למצוא מורה לפסנתר
הכירו את המורה הפוטנציאלי כשאתם בוחרים מורה לפסנתר לילדכם חשוב לזכור שאתם שוכרים מישהו שעשויה...
קרא עוד »
אוג 30, 2022