כיצד משפיעה סביבת הריבית הנמוכה על הישראלים?

הלוואה חדשה

הלוואה חדשה

מזה כמה שנים שאנו עדים לכך כי במשק הישראלי שוררת סביבת ריבית נמוכה ביותר. עובדה זו נכונה לא רק למשק הישראלי אלא גם למשק העולמי שם סביבת הריבית נמוכה ביותר ומשפיעה בצורה דרמטית על אפיקי ההשקעה השונים של האנשים הרבים. סביבת הריבית הנמוכה מובילה לכך כי לא משתלם לחסוך בבנק והפיקדונות שאנו מקבלים הם נמוכים ביותר. עובדה זו מובילה לכך כי רוב המשקיעים פונים היום אל הנדל"ן או אל הבורסה בכדי להשקיע את כספם בחכמה. כך יוצא כי אפיק ההשקעה בבנק כמעט ואינו מנוצל ואנו צריכים לחשוב בחכמה היכן וכיצד אנחנו משקיעים את כספנו. הרי כל בר דעת יודע כי השקעה בבורסה או בנדל"ן היא השקעה הרבה יותר מסוכנת מכל השקעה אחרת בבנק ואת זאת עלינו לקחת בחשבון ולחשוב היטב כיצד אנחנו יכולים לנהל את השקעתנו בחכמה.

הלוואה – היכן שהריבית דווקא מטיבה עמנו

אם בגזרת ההשקעות הריבית הנמוכה גורמת לנו להסיט ממסלולם השקעות גדולות, הרי שבגזרת ההלוואות אנו רואים תמונה שונה. כיום הרבה יותר משתלם לקחת הלוואה מאשר היה בעבר. הריבית הנמוכה משמעה כי מחירן של הלוואות הוא נמוך ביותר. הריבית היא למעשה המחיר של ההלוואה וכמה שאנחנו משלמים עליה וככל שהיא יותר נמוכה כך אנחנו יכולים לרכוש הלוואות רבות יותר. על כן סביבת הריבית הנמוכה דווקא באה לטובתנו כאשר אנחנו מנהלים את עסקינו בתחום זה ועלינו לקחת זאת בחשבון. אנחנו חייבים להתייחס ברצינות לנושא זה מכיוון שהוא משפיע על איכות ההשקעה שלנו ומוביל ללקיחת הלוואה חכמה יותר תוך הבנה של המצב בשוק.

מה המשמעות של סביבת הריבית הנמוכה על הלוואה עתידית?

שימו לב כאשר אתם לוקחים הלוואה חדשה שימו לב האם היא מוצמדת לריבית, במידה וההלוואה מוצמדת לריבית הרי שישנו סיכוי שבעתיד הריבית תעלה ואתם תצטרכו לשלם יותר על ההלוואה. על כן חשוב מאוד לשים לב לשאלה האם הריבית בהלוואה מוצמדת לריבית בשוק וכך לנהל את ההלוואה שלנו בצורה הרבה יותר חכמה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יש לכם אורחים מחו"ל? טיולים מאורגנים בישראל, זה רעיון!
לרבים מאיתנו יש קרובי משפחה או חברים בחו"ל ואלה באים להתארח בישראל מדי פעם. תיירים מגיעים למדינות אשר...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
ציוד לאירועים להשכרה
כשמפיקים ומתכננים אירוע, כל כולנו נשאב לתוך התהליך המאתגר והמספק הזה. זה יכול להיות אירוע שהוא שלנו...
קרא עוד »
יול 17, 2019
מצעים לבית, כל מה שחשוב לדעת
מצעים זה הדבר הכי חשוב שאתם יכולים לרכוש עבור עצמכם נקודה. כל מי שאומר אחרת פשוט לא מבין עד כמה זה חשוב...
קרא עוד »
פבר 28, 2022