גיינרים או אבקת חלבון?

גיינרים או אבקת חלבון

עולם האימונים ופיתוח הגוף מלא מונחים שעשויים לבלבל את המתאמנים, ביניהם גיינרים לעומת אבקות חלבון. כל מי שמתאמן ברצינות ומעוניין לשפר את הביצועים שלו משתמש בתוספי מזון אלה בצורתם הבריאה והנוחה לצריכה. לרוב מדובר בתוספים שמיועדים להעלות במסת השריר, החלבון והגוף ללא פגיעה באחוזי השומן. מכיוון שאי אפשר לצרוך את כמויות של אוכל שמספקות את התצרוכת המומלצת, מחליפים את האוכל באבקות שמשמשות תחליף נאות ובריא לכך. ההבדלים בין גיינרים לבין אבקות חלבון לא ברורים למשתמשים ולכן השימוש בהם עשוי להיות לא נכון ולא מתאים ליעדים שלהם.

ההבדלים בין האבקות ותפקידיהן

חלק מהבלבול וחוסר ההצלחה בשימוש בתוספים נובע מאי הבנת המטרה שלהם. לפעמים עלייה במסת משקל היא אינדיבידואלית ולכן כל אדם מגיב לה אחרת לפי הגנטיקה שלו זו גם הסיבה שלא כל אבקה משיגה את המטרה המוצהרת שלה. להלן הסבר לכל אבקה כדי להבין את השוני ביניהן.

  • אבקת חלבון – מכילה בדרך כלל חלבון מי גבינה הנחשב לאיכותי ביותר שיש, או שילוב חלבונים שנספגים ועובדים ביעילות מרבית בגלל השילוב. באבקה כזו יש מינימום פחמימת ואפס שומן. צורכים אותה לאחר האימון או במהלך היום לנוחותכם, יחד עם פחמימות בכמות שמותאמת למשטר האימונים שלכם. לא מדובר בתחליף ארוחה ולכן יש לאזן עם אוכל. היא אינה ארוחה בפני עצמה ולכן חייבים לאזן במרכיבים נוספים
  • גיינר, או אבקה להעלאת מסת גוף – מיועדת להעלאת מסת השריר, ולכן גם מכילה פחמימות להבדיל מאבקת חלבון. יהיה בה לפעמים גם שומן ולכן יש לחשב ולהיזהר מצריכה מוגזמת. זוהי האבקה שמחליפה ארוחה ואין צורך להשלים אותה במרכיבי מזון נוספים. כלומר, היא כוללת כבר את אבקת החלבון ומחושבת נכון ביחס שבין המרכיבים. היא מיועדת למי שאינו אוכל ומשמשת תחליף לאוכל.

האם האבקות האלה בריאות?

בשורה התחתונה, מכיוון שהמרכיבים של האבקות האלה מיוצרים מחומרים איכותיים וביחס נכון, פעמים רבות הן משמשות ארוחה איכותית ומזינה יותר מאוכל של ממש. הן נספגות טוב יותר ולכן אבות המזון שיש בה זמינים לגוף לפעמים אפילו יותר ממזון בריא. כמובן שצריך לבחור בפירמה טובה מבית טוב שסומכים עליו, אבל בשימוש נכון האבקות האלה טובות לגוף ולמטרתן, אם הותאמו על ידי אנשים מקצוע ובשילוב תכנית אימונים נכונה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט גן מעץ להשלמת המראה של מטבח גינה
הגינה הפרטית שלנו היא מקום אליו אנחנו הולכים בשביל להירגע. ככל שנשקיע יותר בטיפוח הגינה שלנו ובעיצוב...
קרא עוד »
מאי 09, 2018
כך תפחיתו את הסיכוי לטחורים
אף אחד לא אוהב לדבר על טחורים. אבל אם יש לכם טחורים, אנחנו בטוחים שהייתם ממליצים למי שאתם יכולים איך...
קרא עוד »
מרץ 24, 2020
מה אפשר לראות במופע טלפתיה?
מופעי טלפתיה הן צורת בידור ייחודית המאפשרת לצופים לראות את עוצמת הנפש. מופעים אלה מציגים אמנים בעלי...
קרא עוד »
אפר 19, 2023