תוך כמה זמן מגיע דוח מהירות ממצלמה?

דוח ממצלמת מהירות

ההפתעה הכי גדולה לנהג היא לקבל דוח שבכלל לא היה מודע לו משום שלא חשב שעשה עבירה, או קיווה שלא יתפסו אותו על כך משום שאין שם מצלמה. כשמקבלים דוח ממצלמה ואי אפשר להוכיח שלא אתם נהגתם ברכב הזה אי אפשר להתווכח עם הדוח הזה בדרך כלל, או לעתים רחוקות, בכל מקרה. זה יכול לקרות גם למי שעובר בארו אדום וגם למי שעבר על המהירות המותרת ונתפס בעין המצלמה. יש לדעת כי כל המצלמות שמצלמות היום בכבישים הן דיגיטליות ומשוכללות מאוד. כל מה שנקלט בהן עובר מידית למרכז שליטה ובקרה, והצילומים נבדקים על ידי שוטרים שרק לאחר האישור שלו מוציאים לכם דוח תנועה בגין העבירה שביצעתם.

אז מתי מגיע דוח המהירות ממצלמה הביתה בדואר?

דוח מהירות מצלמה שכזה מהיר מאוד ולא מחכים יותר מדי זמן עד שהוא נשלח אליכם. ברוב המקרים, בתוך 96 שעות תקבלו את הדוח לביתכם בדואר אם אין תקלות מיוחדות. כלומר, ארבעה ימים אחרי ביצוע העבירה תקבלו את דוח המהירות מהמצלמה. הכתובת שרשומה במשרד הרישוי היא של בעל הרכב ואליה מגיע הדוח בצירוף תמונה מהמצלמה המוכיחה את העבירה. בכל מקרה, החוק מחייב את המשטרה לשלוח אליכם את הדוח בתוך ארבעה חודשים מרגע ביצוע העבירה. כל עיכוב כזה מעבר לכך פועל לטובתכם.

למה הזמן פועל לטובתכם?

למרות שיש דוח שמצורף לו צילום מצלמה עדיין שמורה בידכם הזכות להתנגד לגרסת המשטרה בבית המשפט ולטעון באמצעות עורך דין תעבורה לנסיבות מיוחדות באירוע שבו צולמתם. אולם, אם הדוח נשלח אחרי כל כך הרבה זמן יכול מאוד להיות שלא תזכרו כלל מה קרה שם, מה גם שלא ידעתם שאתם מצולמים. במקרה כזה יש רק דוח וצילום ואין למשטרה יכולת לסתור את טענתכם אם אינכם חושבים שביצעתם עבירה זו במכוון, בטח לא אם התחלפו האורות ברמזור באמצע וכבר לא יכולתם לעצור. גם לא תוכלו לשחזר מי באמת נהג אם יש יותר מנהג אחד שנוהג ברכב שלכם. לפי הגבלות מסוימות חייבים לשלוח דוח או כתב אישום בתוך ארבעה או שישה חודשים מיום ביצוע העבירה בת נאים מסוימים.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכוח הלא מוערך של סרטי תדמית עסקיים
בעולם העסקים השוקק, סרטי תדמית הפכו למרכיב סודי להצלחה - כלי שכאשר הוא מופעל במיומנות, יכול להפוך את...
קרא עוד »
נוב 25, 2023
שליטה באמנות של דודי שמש חכמים ואוטומציה ביתית
ברוכים הבאים לעולם של חיים חכמים, שבו טכנולוגיה חדשנית משנה את הדרך בה אנו מנהלים אנרגיה ונוחות....
קרא עוד »
דצמ 09, 2023
סאפ בהרצליה
אם תעברו ליד החופים של הרצליה בוודאי תבחינו בגולשי הסאפ המבלים בחתירה על פני המים. גלשני הסאפ אם אותם...
קרא עוד »
אפר 05, 2016