פתרונות אקוסטיקה

פתרונות אקוסטיקה

יועצי אקוסטיקה שמגיעים לכל רחבי הארץ כדי למצוא פתרונות שונים הם אנשי מקצוע שמתמחים בדרך כלל בתחומים שונים, כמו אקוסטיקה במקומות עם מוזיקה, אקוסטיקה של מבני תעשייה, רעש במשרד או בבתים פרטיים ומקומות פתוחים וכן הלאה. גם הפתרונות המגוונים שהם מוצאים הם פתרונות שעוזרים לכם בכל מיני שיטות יצירתיות. חלקם אפילו מוטמע בשלב הבנייה והתכנון של הבית, אם יודעים שעומדת להיות בעיה או שהמקום חייב להיות שקט מאוד ולמנוע מרעשי הסביבה לחדור פנימה. אחרים מוטמעים ונוספים רק אחר כך, כאשר מתגלית הבעיה.

פתרונות אקוסטיקה תכנוניים

במקומות כמו מוסדות ציבור, מבני תעשייה ומבנים שבהם יש תנועה רבה של אנשים, פתרונות אקוסטיים מתחילים מהתכנון הנכון של החלל ולקיחת כל השיקולים הנכונים בחשבון. כך, בנייה בזוויות מסוימות של אולמות קונצרטים חייבת להיות מדויקת ובשיתוף עם מומחי אקוסטיקה כבר מהרגע הראשון. לפני כמה שנים, לדוגמה, אחד האולמות הגדולים בישראל שמשמשים לקונצרטים נבנה ללא אקוסטיקה טובה והיה צורך לפתור את הבעיה על ידי בנייה מחדש של חלק מהאלמנטים ותוספות חדשות. זוהי בעיה שיש לפתור אותה כבר על שולחן השרטוטים למשל, ולכן נדרשת מומחיות בתחום. במקומות אחרים כמו מפעלים ומבני תעשייה מובן מאליו שפתרונות האקוסטיקה מוטמעים כבר בתכנון אחרת לא יוכלו לעבוד שם שעה אחת בגלל הרעש הנורא, אפילו עם אוזניות. 

בדיקות אקוסטיקה לפי דרישת הלקוחות

יש מקומות שבהם מתגלה בעיה רק לאחר שהמקום נפתח ונבנה ולכן חייבים למצוא לכך פתרונות לאחר מכן. גם שינוי ייעוד של מקומות ציבוריים חושף אנשים אחרים לרעש פתאומי. כך קורה כאשר בתי אוכל, ברים ומועדונים שונים נפתחים בכל מיני מקומות מבלי להזהיר את התושבים לידם. תקנות העיר בנוגע לרעש לא תמיד עוזרות ולכן יש לחשוב על פתרון כמו בניית לוחות בידוד, תקרות אקוסטיות ודלתות עבות ומבודדות רעש. בבתים פרטיים שבהם יש לפתע בעיה בגלל שכנים מרעישים או בעיות הקריוקי הידוע יש לערוך מדידות ולהפעיל את החוק או פשוט לנסות לבודד את הבית מבנים ומבחוץ. התקנת חלונות בעלי זיגוג כפול, למשל, היא אחד הפתרונות שכל אחד יכול לבצע.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים צלם תדמית
היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של צלמי תדמית כמו באתר https://www.yarintaranos.com, אך החוכמה היא כמובן...
קרא עוד »
ינו 17, 2021
תיקוני תיקים – כל מה שחשוב לדעת על השירות
האם חשבתם לתקן את התיק שלכם? תיקוני תיקים, יש דבר כזה, גם בעידן כמו זה שלנו שמעדיפים לזרוק את מה שישן/...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
הורות מאתגרת: כך תתחברו לילדה המתבגרת
בשלב מסוים זה קורה, הילדה מתבגרת וזה הופך להיות לא קל או פשוט להתמודד עם הסיטואציה. עם זאת, טוב לדעת כי...
קרא עוד »
מרץ 16, 2020