אנציקלופדיה תלמודית

אנציקלופדיה תלמודית

בעידן של ויקיפדיה וגוגל, אנשים לא זוכרים כבר שבעבר השתמשנו באנציקלופדיות שהיו מורכבות בכמה וכמה כותרים של ספרים, אשר נהגנו להניח על גבי המדף. לרוב היינו פותחים את האנציקלופדיה בכל פעם שהיינו צריכים לעשות עבודה ללימודים או כשרצינו ללמוד על נושא מסוים. היום כשאנחנו מחפשים מידע על תחום או אישיות שאנחנו לא מכירים, אנחנו כותבים בגוגל, ותוך כמה רגעים מופיע לנו כל המידע שאנחנו מחפשים בנושא.

עם זאת, יש מקומות בהם אנציקלופדיה נמכרת, גם בספרים וגם באפליקציות או באמצעים טכנולוגיים אחרים. למשל, בכל מה שקשור לאנציקלופדיה תלמודית. מספר כותרים אשר מסבירים כל מה שאנחנו צריכים לדעת על התלמוד.  מדובר בפרויקט ארוך שנים, אשר כל הזמן נמצא בשלבי התפתחות והתקדמות, המטרה היא להסביר ולפרש את כל התלמוד.

יש לא מעט אנשים אשר בוודאי תוהים, בינם לבין עצמם, מדוע בכלל צריך אנציקלופדיה תלמודית, הרי אין בכך צורך אמיתי, אם אפשר לקרוא את כל התלמוד. מה עוד שמגזרים שלהם לא בהכרח ירצו לקרוא את האנציקלופדיה, שכן זה לא חומר שהם עושים בו שימוש יום יום, אז היא כן מופצת?

ראשית, גם מי שבא מעולם הדת וגם מי שלא, ירצה בוודאי לקרוא פרקים שלמים עם פירושים והסברים מעט שונים מזה שהוא ימצא בתלמוד עצמו. נקודה נוספת אנציקלופדיה מהווה להציג תמונה מלאה, מורכבת וייחודית של התלמוד, אותה כל אחד יכול לשים בספרייה ולהשתמש, כחלק בלתי נפרד מסט הכלים.

אנציקלופדיה תלמודית, משלבת בתוכה אנציקלופדיה במובן הקלאסי, כלומר את פרקים שונים עם פירושים והסברים כפי שהיינו מצפים למצוא, אך מצד שני, היא משלבת עוד חלק וזה חזרה אל התלמוד כפי שהא כתוב, כמו כן היא מאפשרת לנצח קרובים ויקרים בצורה ייחודית.

חשוב להדגיש, אף על פי שהאנציקלופדיה התלמודית פורסמה ויצאה לאור על גבי ספרים, הרי ניתן להוריד אפליקציה ולקרוא אותה גם דרך המחשב או הטאבלט. מן הסתם, בשביל להכיר את האנציקלופדיה לפני שימוש, ניתן לרכוש חלק ממנה או להוריד אותה לזמן קצר וכך ניתן לדעת האם אפשר להפיק ממה תועלת.

 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לבחירת עורך דין גירושין
בחירת עורך דין לצורך ניהול הליך הגירושין היא אינה משימה פשוטה, בייחוד לאור העובדה שמדובר בתקופה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2015
עבודות אינסטלציה בגובה – יכול להיות מסוכן
אינסטלטורים עובדים בגובה והם צריכים לעבוד על צינורות, ביוב ושאר אביזרי אינסטלציה. הם צריכים לבצע את...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
מהי ההגרלה במחיר למשתכן?
מחיר למשתכן היא תוכנית הדגל של מדינת ישראל משרד האוצר משרד הבינוי והשיכון ומנהל מקרקעי ישראל,...
קרא עוד »
מרץ 08, 2020