דירות יוקרה להשכרה: הישראלים מעדיפים צמודי קרקע על מגדלי יוקרה

משהו גדול קורה בענף הנדל"ן היוקרתי בישראל, אבל זה ממש לא רק בישראל. יותר ויותר אנשים מחפשים דירות יוקרה להשכרה בשכונות שבהם יש בתים צמודי קרקע, ומוותרים על השכרת דירות במגדלי היוקרה. זו תופעה חדשה שמתרחשת ממש עכשיו, וכששאלנו מומחים מענף הנדל"ן מה הגורמים להעדפה הזו בקרב רבים כל כך –  קיבלנו כמה סיבות שסברו את האוזן שלנו.

אמיר, סוכן נדל"ן מתל אביב טוען כי "הסיבה העיקרית לכך שאנשים מעדיפים לשכור דירת יוקרה צמודת קרקע היא ההוצאות. ההוצאות על דירת יוקרה במגדלים הינן גבוהות יותר. יש  יותר פסיליטיז שצריך לתחזק ועבור הרבה יותר דיירים, ובסוף החודש החשבון מגיע גם מגיע. בעוד שמגורים בדירת יוקרה צמודת קרקע לא מחייבת את דיירים לחוקי הבניין, ולהוצאות שהרוב החליט עליו. כלומר יש יותר עצמאות בקבלת ההחלטות וניתן לקבוע באופן אישי את ההוצאות החודשיות שלנו בבית צמוד קרקע".

"תחושת קהילתיות ואינטימיות", זו הסיבה שהצביעה עליה מיכל, מנהלת סוכנת נדל"ן יוקרתי כבר למעלה מ-8 שנים. לטענתה: "מגורים במגדלים רבי קומות פירושם להיות שכן של למעלה מ-120 איש. במצב כזה אי אפשר באמת להכיר את כל השכנים ולהנות מאינטימיות ומתחושה קהילתית. אבל כאשר מוצאים דירת יוקרה להשכרה בשכונה עם צמודי קרקע אפשר לזכות באינטימיות הזו. אפשר להכיר את רוב השכנים באופן אישי יותר, כי הם אחדים ולא עשרות או מאות. וכידוע, היום אנשים מחפשים להרגיש את הביחד'נס, את הקהילה, את האנשים שמסביב. אנשים עם כסף לא שונים מאנשים אחרים. גם הם רוצים שכנים נעימים וגם הם רוצים להרגיש חלק מחיי הקהילה הקרובה להם."

ראובן, מומחה נדל"ן וכלכלן, הפנה את תשומת ליבנו לעוד סיבה: "רבים ממחפשי דירות היוקרה לצורכי השכרה נמנים על בני הגיל השלישי", גורס ראובן. "אוכלוסייה זו היא בעלת אמצעים והמבוגרים החדשים יודעים בדיוק מה הם רוצים. הם רוצים דירה יוקרתית, נוחה, מפנקת, מאובזרת, אלגנטית, קרובה למרכזי בריאות, תרבות, מסחר ופנאי, אבל מעל הכול חשובה להם הנגישות. בני הגיל השלישי לא מתרשמים מנוף הים הנשקף מהקומה ה-20 כי הם יכולים לקבל את אותו נוף של ים גם בצמוד קרקע, למשל בנווה צדק. הם כבר חושבים קדימה, על הימים שלא יוכלו לעלות במדרגות או יתקשו להשתמש במעליות, הם חושבים על הימים שבהם יתקשו לצאת בכלל מהבית והם אפילו חושבים על גישה נוחה יותר לניידות עזרה ראשונה, עד כדי כך הם חושבים קדימה. לכן האוכלוסייה הזו לרוב לא מתעניינת בהשכרת דירות היוקרה שבמגדלים".

סיבה נוספת להעדפת בתי יוקרה צמודי קרקע על דירות יוקרה במגדלים היא השכנים, אמר לנו אבנר, משווק נדל"ן באזור השרון. לטענתו: "בשנים האחרונות מאכלסים את חלק ממגדלי היוקרה במרכז הארץ אנשים מפוקפקים, אנשי העולם התחתון וחייליהם. הם "משתלטים" על המגדל היוקרתי, מנכסים את הפסיליטיז שבו, הם עושים רעש, מביאים אלימות וכך מדירים ממגדלי היוקרה אוכלוסיות איכותיות. אף אדם שפוי הרי לא רוצה לגור בשכנות לגורמים עבריינים."

אין ספק שיש מגמה ברורה לכיוון בתי יוקרה צמודי קרקע ויש לכך סיבות טובות. אבל אנחנו מכירים את עולם הנדל"ן  – הוא דינאמי ומשתנה תדיר. יהיה מעניין לעקוב אחר ענף הנדל"ן היוקרתי בשנים הקרובות ולראות לאילו כיוונים הוא יתפתח.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הורות מאתגרת: כך תתחברו לילדה המתבגרת
בשלב מסוים זה קורה, הילדה מתבגרת וזה הופך להיות לא קל או פשוט להתמודד עם הסיטואציה. עם זאת, טוב לדעת כי...
קרא עוד »
מרץ 16, 2020
איך בוחרים סטודיו לצילום הריון
צילומי הריון הם כבר מזמן אחד הטרנדים החמים ביותר שיש והם חוצים מגזרים ועדות. הריון היא חוויה מרגשת...
קרא עוד »
פבר 25, 2018
איתור נזילות מים
לא פעם, אנשים נתקלים בנזילות סמויות בביתם, אשר באות לידי ביטוי בין היתר בעובש בקיר כלשהו, רטיבות ואף...
קרא עוד »
דצמ 14, 2017