איך מתמודדים עם אלימות במשפחה?

אלימות במשפחה

אלימות במשפחהשימוש באלימות בכל צורה ודרך שהיא אינה ראויה והחברה הישראלית מנסה להוקיעה אותה בכל הזדמנות. לצערנו אנו נתקלים באלימות כמעט בכל התחומים ונושאי החיים הסובבים אותנו. עם השנים חלה עליה משמעותית באלימות בתוך המשפחה, אולי בגלל קצב החיים המהיר או מכל סיבה שהיא. אבל אין שום צדק בעולם שאלימות תהיה חלק מאורח החיים שלנו. ואם נתקלים באלימות במשפחה כיצד אנו יכולים להתמודד איתה? מה ניתן לעשות במצבי אלימות בתוך המשפחה?

נחשפתם לאלימות במשפחה?- למי כדאי לפנות?

גם אם יש חשש ואפילו זעיר מאד בנושא אלימות בתוך המשפחה חשוב מאד לשים לב ולא להניח לזה על סדר היום, אלימות קטנה יכולה להיות במילים וחלילה לעבור למעשים ולכן כדאי מאד להיות ערים לנושא. וגם אם קרה ונחשפתם לאלימות מכל סוג שהיא מומלץ להתייעץ עם גורמים מוסמכים , בעבר אם היו פונים למשטרה בנושא אלימות הם היו מנסים להרגיע את הנושא , אבל עם השנים עברו השוטרים הכשרה שמובילה למעצרים של ממש למי שמפעיל אלימות בכלל ואלימות בפרט בתוך המשפחה. ישנם עוד גורמים שיכולים לסייע בנושא אלימות במשפחה וזה : פניה לעו"ד מומחה בתחום הוא יידע בדיוק מה לעשות במצבים כאלו וכיצד יש להיערך אליהם. יחד עם זאת ישנם גופים ומרכזים של נפגעי אלימות במשפחה שמעניקים סיוע ועזרה והבנה עמוקה יותר לנושא- כדאי גם שם למצוא אוזן קשבת מהיועצים ואנשי המקצוע בתחום.

אל תתמודדו עם אלימות במשפחה לבד

ללא ספק אלימות היא דבר קשה מאד שאפשר להכיל, וכדי למגר את התופעה רצוי לפעול במהירות ולהתייעץ עם מומחים בתחום כדי לקבל את כל המידע בנושא. כך למשל עו"ד מומחה בתחום אלימות במשפחה יכול להוציא צו מניעה מבית משפט שאוסר על האדם האלים להתקרב אל המשפחה שפגע בה, דבר זה יכול בהחלט להרתיע את הנאשם אבל יש לבדוק כל מקרה לעומק וזה רק בעזרת עו"ד מקצועי המתמחה בתחום אלימות במשפחה.

נכון שיש מקרים של תלונות שווא אבל עדיין אין זה אומר שכל תלונה היא כזו ויש לברר את כל הפרטים מהבסיס. כך תוכלו להיות שקטים ורגועים שמישהו אכן מטפל בנושא ברצינות וקשוב למצוקה שלכם. כאשר יש שיתוף ודבר אינו נשאר רק בין כותלי הבית כך הסיכוי למצוא פתרון בנושא אלימות במשפחה הוא גדול יותר. אולי כך האלימות במשפחה תפחת.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי לעשות חידוש לגרניט פורצלן או שמא עדיף לקנות חדש? מדריך מקוצר
כשזה מגיע להחלטה אם לחדש את גרניט הפורצלן או לקנות חדש, יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון. חשוב לשקלל את...
קרא עוד »
מאי 24, 2023
מהן העלויות של הכהיית חלונות לרכב
תמיד היה לכם חלום לנהוג על רכב שיש לו חלונות כהים יותר? אם כך, כדאי שתדעו שהיום אתם יכולים להגשים את...
קרא עוד »
מאי 23, 2018
שיעורים פרטיים אונליין במתמטיקה – זה עובד!
מתמטיקה זה ככל הנראה המקצוע החשוב ביותר. זה הבסיס לכל המקצועות המדעיים, ללימודי מחשבים, הנדסה,...
קרא עוד »
ינו 13, 2021