יתרונות של איים למטבחים

איים למטבחים

איים למטבחים הינם "הדבר הבא" בכל הנוגע לעיצוב המטבח. אין ספק כי כיום, אחד הפרמטרים למטבח מפואר הינו קיומו של אי במטבח, שמטרתו להשלים את הקו העיצובי של המטבח ולהתאים לו. מסיבה זו, יותר ויותר אנשים כיום בוחרים להתקין איים במטבח הביתי שלהם. באתר של גנץ מטבחי חוץ ניתן למצוא על כך עוד מידע רב.

לפני שנדון ביתרונות הרבים הגלומים באיים למטבחים, חשוב להבין מהו אי למטבח. אי למטבח הוא למעשה מעין יחידה נפרדת הממוקמת במטבח. לרוב, יחידה זו ממוקמת במרכז המטבח, למול השיש והאחרונות, ומהווה המשך למטבח. קיימים מגוון סוגים של איים למטבח. כך, למשל, קיימים איים למטבח המשמשים כמשטח עבודה נוסף, או אפילו כאלה המכילים ברז וכיור נוספים. הרי לפניכם כמה יתרונות של איים למטבחים.

חסכון במקום

מרבית האנשים מחזיקים בציוד רב במטבח, עניין שלעיתים, עשוי ליצור בלאגן רב בארונות המטבח ולהקשות עלינו בהתמצאות בכל הנוגע לכלים השונים הקיימים במטבח. בשל העובדה כי אי למטבח הינו מעין יחידה נפרדת מהמטבח, הרי שביחידה זו ניתן לאחסן דברים, כמו למשל סירים גדולים, כוסות מיוחדות, צלחות וכדומה. עניין זה יקל עלינו לחפש ציוד בו אנו משתמשים באופן יומיומי וזקוקים לו באופן תדיר יותר.

הוספת עניין לעיצוב המטבח

מעבר לכל היתרונות הפרקטיים אשר גלומים באיים למטבח, אין ספק כי מדובר גם בטרנד עיצובי, המוסיף עניין וחן לעיצוב של המטבח. רצוי להתקין אי הבנוי מאותם חומרים מהם בנוי המטבח עצמו, כך שהוא ייראה כמשלים את המטבח. כך, למשל, אם המטבח עשוי מעץ, ניתן להתקין אי מאותו עץ ממנו עשוי שאר המטבח, בצבע זהה. הניתוק הזה בין ארונות המטבח מחד, אך העיצוב הזהה להם מאידך, מוסיף עניין לעיצוב המטבח ומשדרג משמעותית את מראהו.

נוחות

גם במטבחים הגדולים ביותר, משטחי העבודה לעיתים קטנים או שאינם מספיקים עבורנו כאשר אנו מכינים ארוחות גדולות. אי למטבח עשוי לשמש כמשטח עבודה נוסף למטבח, אשר בתוכו ניתן אף לאחסן דברים. באופן זה, תוכלו, למשל, להכין מספר דברים במקביל, או לחילופין להשתמש באי כאשר השיש עצמו רטוב.

תחליף לשולחן

אחד היתרונות הגדולים ביותר של איים למטבחים, נעוץ בעובדה שאיים גדולים יותר יכולים לשמש אותנו גם כתחליף לשולחן. ניתן להציב מספר כיסאות סביב לאי, ולהפוך אותו למעין "פינת אוכל" במרכז המטבח. פרט לאפקט העיצובי היפהפה של פינת אוכל כזו, מדובר גם בשימוש פרקטי במיוחד לאי המטבח, שכן אז מתאפשרת לנו גישה קלה ונוחה לשאר המטבח בעת הארוחה.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותים משפטיים בירושלים
כמעט כל אחד נזקק בשלב כזה או אחר בחייו לשירותים משפטיים, זאת כאשר ניתן לומר כי שירותים משפטיים...
קרא עוד »
פבר 06, 2017
חלות לשבת
שבת קודש עוד שניה מגיעה אלינו שוב ויחד איתה, נרצה לפאר את שולחן השבת ולהרים את הארוחה המושלמת. חלק...
קרא עוד »
נוב 24, 2021
מהו עיצוב תעשייתי?
בדרך כלל, כשאנחנו שומעים את הביטוי עיצוב, אנחנו מתייחסים לדברים כמו עיצוב פנים או עיצוב בגדים, אך למען...
קרא עוד »
דצמ 19, 2017