עבודה לחיילים משוחררים

לא מעט חיילים משוחררים שסיימו מסגרת צבאית ארוכה, לחוצה ולא פשוטה הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית, מחפשים את עצמם באזרחות, זאת במטרה לסלול לעצמם דרך מקצועית, להגשים את חלומותיהם ולממש את הפוטנציאל האישיותי שבהם. מדינת ישראל מעריכה ומכבדת כל חייל או אדם ששירת את המדינה ובתום השירות מעניקה לכל אותם אנשים שלל של הטבות, הזדמנויות ואפשרויות, זאת בכדי לאפשר לחיילים להשתלב באזרחות ביתר קלות.

בשנת 1994, חיקקה הכנסת את החוק לקליטת חיילים משוחררים, חוק הנועד לעזור לחיילים וחיילות ששירתו את המדינה שירות חובה להשתלב באזרחות.

עבודה לחיילים משוחררים היא בין הנישות שיותר מעסיקות את כל אותם צעירים שיוצאים ממסגרת צבאית נוקשה ולא תמיד יודעים לאן פניהם פונות. האפשרויות הן מגוונות ובדרך כלל המטרות שלשמן חיילים משוחררים מחפשים עבודה, הן בכדי לטוס לטיול גדול בחו״ל, להתחיל ללמוד תואר ראשון, להשלים בגרויות ו/או לעבור את בחינת הפסיכומטרי בהצלחה.

עבודה מועדפת

מדינת ישראל מאפשרת לכל חייל משוחרר להשתלב במשרה המכונה עבודה מועדפת. בתום תקופה מסוימת המוגדרת מראש, יקבל החייל המשוחרר מענק מכובד שיאפשר לו להגדיל את המשכורת ולממש את מטרותיו בצורה נוחה ויעילה יותר. מלונאות, תחנות דלק, עבודות בתחום התעשייה, חקלאות, אבטחה, טיפול באדם במוגבלות- אלו הם רק חלק מהתחומים הנחשבים לעבודה מועדפת.

בנוסף לזכות העומדת בפני כל חייל משוחרר לעבוד בעבודה מועדפת, המדינה מעניקה עוד קשת רחבה של זכויות והטבות לחיילים משוחררים במגוון תחומים.

זכויות נוספות לחיילים משוחררים

במסגרת החוק, המדינה מחוייבת לסייע לחיילים משוחררים להשתלב באזרחות במגוון תחומים. חיילים משוחררים זכאים למענק שחרור. סכום המענק ייקבע בהתאם למשך השירות של כל חייל וחיילת ויועבר ישירות לחשבון הבנק של החייל עד 60 יום מתום השירות הצבאי. בנוסף, כל חייל זוכה לפיקדון אישי שנצבר עבורו בתקופת שירותו הצבאי. את הפיקדון יוכל החייל המשוחרר לממש למטרות לימודים, לקניית דירה, להכשרה מקצועית או לנישואין. יחד עם זאת, חיילים משוחררים זכאים לקבלת הלוואה בתנאים מועדפים, פטורים זמנית מתשלום ביטוח לאומי וזכאים לקבלת סיוע וייעוץ בתחום התעסוקה והלימודים.

באמצעות שימוש ברשת האינטרנט, ניתן להתחבר לאתרים שונים המסייעים לחיילים משוחררים בתהליך מציאת העבודה. עזרה זו מקלה על החייל, מקצרת משמעותית את זמן החיפושים ומאפשרת לכל חייל וחיילת להשתלב באזרחות באופן מהיר, יעיל ונוח.

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב מאפייה – העניקו ללקוחות שלכם חוויה הוליסטית
עיצוב מאפייה הוא חלק מכריע ביצירת חוויה סוחפת עבור הלקוחות שלך. זה צריך ליצור אווירה ייחודית שמפתה...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
קישוטים לחדר ילדים
עיצוב חדר ילדים הוא חוויה מרגשת ומהנה. החל מבחירת הצבעים הנכונים ועד לבחירת הרהיטים המושלמים, ישנם...
קרא עוד »
פבר 06, 2023
מאורסים: אילו אתרי חינה יעזרו לכם להפיק את האירוע המושלם?
אם לא די בכך שתכנון החתונה הוא מאתגר, לצד האירוע הגדול יש עוד כמה אירועים קטנים שצריך לתכנן מראש,...
קרא עוד »
אוק 11, 2020