איך להתכונן לקראת לימודים בחו"ל

לימודים בחו"ל

לימודים בחו"ל טומנים בחובם הרפתקה חדשה ומלהיבה! ארץ מסתורית ומרהיבה ממתינה לכם, שפה חדשה, אנשים שונים, אוכל מגרה, מבנים מדהימים, היסטוריה, מורשת שונה, והרבה הרפתקאות שאתם הולכים אליהם בצעדים מדודים.

אז כדי שתוכלו ללכת בצעד קצת יותר בטוח ללימודים – הכנו לכם מדריך שיעזור לכם לדעת איך להתכונן לקראת לימודים בחול.

לשימושכם, באתר ישראלים בחו"ל כתבו מדריך מפורט ומושקע על לימודים בחו"ל.

ראשית כל – מצאו עבודה

מציאת עבודה בחו"ל היא הבסיס של השהייה שלכם בחו"ל בזמן הלימודים. אם לא קיבלתם מלגה, ואם אתם לא ממומנים על ידי פילנתרופ או על ידי קצבה מסוימת מההורים, חשוב שתהיה לכם עבודה, אפילו בחצי משרה.

נסו למצוא עבודה בשעות גמישות המתאימות לשעות הלימודים שלכם, ובררו עוד לפני תחילת הלימודים האם ישנן עבודות לסטודנטים בתוך הקמפוס, מלגות שונות תמורת התנדבות או עבודה בספרייה, ובקרבת הקמפוס.

אם לא מצאתם עבודה מסוג זה, נסו למצוא עבודת סטודנטים מסודרת בלבד וחוקית, באזור בו אתם מתגוררים.

הצטיידו נכון

בדקו מהו מזג האוויר במדינה אליה אתם נוסעים וקחו עמכם ביגוד וציוד נכון. אנשים רבים לא לוקחים איתם בגדים נכונים כמו שמיכת פוך לחורף ונעליים טובות ומחממות, ומוצאים עצמם לומדים במדינות באירופה הקרה הרבה יותר מהארץ, שם הם קופאים מקור ומבזבזים את כל כספם על בגדים. ולכן כדאי להצטייד מראש.

מצאו חברים מבעוד מועד

נסו שיהיה לכם חם בלב ולא רק בגוף. כבר לפני שאתם מגיעים למדינה החדשה נסו להתחבר עם אנשים שיוצאים ללימודים בקמפוס שאתם תלמדו בו.

בדקו ברשתות החברתיות אם ישנם אנשים מארצות אחרות שמגיעים לקמפוס שלכם, אולי ישנם גם ישראלים שיטוסו אתכם. בדקו עם מי יש לכם כימיה. חברים זה תמיד טוב בארץ רחוקה.

ביטוח רפואי בחו"ל – אלמנט חובה!

גם אם זה נראה לכם דבר שולי, דווקא ביטוח רפואי הוא אחד הדברים החשובים ביותר בנסיעות לחו"ל בין אם מדובר בנסיעה קצרה לחו"ל או בנסיעות ארוכות.

ביטוח רפואי הוא חשוב מאד גם בלימודים באירופה, בארה"ב ברוסיה, או בכל מקום בו בחרתם ללמוד, וזאת משום שסטודנטים אינם יכולים להרשות לעצמם רפואה פרטית הנחשבת יקרה מאד בחו"ל גם בארץ.

ולכן, לפני יציאה לחו"ל חשוב לבטח עצמכם בביטוח רפואי שיכסה מגוון מקרי ביטוח כגון: בדיקות שגרתיות, ביקורי רופא, טיפולים דחופים, ניתוחים, מקרי חירום, טיפול בתאונות ועוד.

חשוב לזכור שבכל מדינה קיימת מערכת בריאות שונה, ומומלץ להבין מהי מערכת הבריאות במדינה שאליה אתם נוסעים, ולמצוא בארץ חברת ביטוח שתדע להתאים את הביטוח בחו"ל למדינה בה אתם הולכים ללמוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גלשני FOIL
הייחודיות של גלשני FOIL, מוכרת לרבים העוסקים בענף המים. גלישה אמיתית ומקצועית, תהיה רק דרך גלשנים...
קרא עוד »
פבר 25, 2022
מוצרי פרסום לעסקים
עסקים שונים אשר מעוניינים למשוך אליהם כמה שיותר לקוחות, מחפשים את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. עסקים...
קרא עוד »
דצמ 26, 2017
למה כדאי לעשות פעילויות ODT למשפחות?
[caption id="attachment_2169" align="alignleft" width="180"] פעילויות ODT מקרבות את המשפחה ומאוד מהנות[/caption] הרבה משפחות חושבות...
קרא עוד »
ינו 23, 2017