היכן תמצאו מתנה מקורית לבר מצווה?

בת מצווה

גיל מצוות שחל בגיל 12 לבנות ו-13 לבנים, הינו מועד מיוחד בחיי הילד והילדה בהיותו מסמל את המעבר בילדות ולבגרות. המעבר בא לידי ביטוי בעולמם של הילדים ברבדים רבים ושונים. זאת, החל בעולמם הפנימי המקבל מימד אישיות ואופי מורכב ועצמאי יותר בעל תחומי עניין ייחודיים, ועם רצון לגדול ולהתפתח בזכות עצמם.

בנוסף לחקירת גבולות האני, גיל המצוות הינה תקופה בה נבחנים מחדש יחסיו של הילד עם סביבתו, מקומו בעולם ויכולתו לתת ביטוי לעצמו המשולב עם יכולת להבין, להכיל ולכבד את רצונותיו של האחר. כמו כן, גיל המצוות מביא עמו את החובות השייכים לעולם הבוגרים, הדורשים לקחת אחריות על אופן התנהלותם ומעשיהם של בני הנוער, להבין את משמעותם ולפעול באופן שקול ומדוד. כל אלו ועוד מהווים את תחילתו של מסע מופלא לעולם חדש ומרתק, כאשר התכונות, הרצונות והמשמעויות הכרוכות בו ניתנות למימוש באמצעות המתנה הייחודית ומקורית של סאמר קמפ.

סאמר קמפ להעשרת בני המצוות

הורים רבים מחפשים אחר דרך ייחודית ומקורית למתנת  בר או בת מצווה , שתגלם בתוכה את המשמעויות של גיל ייחודי זה ותהווה גם חוויה מעשירה. לכן, כדאי לשקול ברצינות את האפשרות של סאמר קמפ בחו"ל במחנה "הקיץ של החיים". מדובר במחנות קיץ יהודים המתקיימים בארה"ב בחיק הטבע וכוללים לינה בבקתות מצוידות, ארוחות מגוונות ובריאות ושלל אטרקציות. השהייה במחנות מלמדת את הילדים נטילת אחריות, בגרות ועצמאות, וכוללת מגוון עשיר ומתקדם של פעילויות מעשירות ומהנות.

הפעילויות משולבות עם הכרת בני נוער חדשים מישראל וארה"ב בני גילם, ובתוך כך גם משפרות את הידע והיכולות בשפה האנגלית. לדוגמא, במחנה הקיץ ייהנו הילדים משלל פעילויות ספורטיביות מוכרות יותר או פחות, ביניהן כדורגל, כדור עף, הוקי, טניס, רכיבת סוסים,  רכיבה על אופניים, בייסבול ופוטבול. כמו כן, הילדים ייהנו משלל פעילויות ספורט ימי כדוגמת שחייה, צלילה, מגלשות מים, שייט מפרשיות, בננה ושייט קיאקים. בנוסף, במחנות אלו מתקיימות מגוון פעילויות ספורט אתגרי לרבות סנפלינג, קירות טיפוס ואומגה. מעבר לכך, הילדים יכולים לבחור בחוגי העשרה העונים לתחומי עניינם, בין אם מדובר באומנויות, מדעים, מוסיקה או ספורט. ואם לא די בכך, השהייה במחנות כוללת גם מגוון טיולים בטבע בסביבה הקרובה, וכן באתרים נבחרים בארה"ב.

מתנה חווייתית עם נופח חינוכי לבר או בת מצווה

אין ספק כי סאמר קמפ מהווה מתנה מקורית ומפתיעה לכל בן או בת מצווה, אשר תעניק להם הזדמנות יוצאת דופן  לחוות באופן ייחודי ומהנה את המעבר מילדות לבגרות. זאת מעצם שהייתם של בני המצוות במשך תקופה ממושכת הרחק מהוריהם, במקום בו הם מרגישים בטוחים ומאפשר להם לבטא את איכויותיהם השונות. כלומר, מחנה הקיץ מהווה הזדמנות להיכרות עם עולם חדש של אפשרויות ותפיסות עולם, המדרבנות את בני המצווה לקחת אחריות ולנהוג באופן עצמאי ובוגר. אך מעל לכל מדובר בהרפתקה בלתי נשכחת שתלווה את הילד לאורך כל שנות בגרותו, תעניק לו הרבה חברים וחוויות חדשות, תעשיר את עולמו ותסייע לו בתחילת דרכו כמתבגר. הכלים שרכש במחנה ילוו אותו עוד שנים רבות ויעמדו לימינו באתגרי החיים.

 

 

 

 

 

אירועים כללי לימודים וקריירה מוצרים לבית ולמשרד משפחה וזוגיות פנאי ונופש צרכנות שירותים לעסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת אבני החן הנסתרות בעולם: מדריך לטיולים מאורגנים
בתור סמכות ראשונה במעלה על נסיעות וחקר, אני נרגש לחשוף את הסודות והתובנות סביב טיולים מאורגנים...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023
מפעיל אווירי – קווים לדמותו
מפעילי אוויר אחראים על כל המטוסים והמסוקים, כמו גם על כל הפעילויות הקרקעיות על הקרקע. הם אחראים על...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
עובדות מפתיעות על חזיות קלות לנשים
חזיות קלות, הנחשבות לרוב בשל הנוחות והעדינות שלהן, טומנות בחובן יותר סודות ממה שאפשר לצפות. כשילוב...
קרא עוד »
דצמ 17, 2023